Kochać za i pomimo

"I Do! I Do!" - reż. Karolina Szymczyk-Majchrzak - Teatr Rampa w Warszawie

Najnowsza premiera Teatru Rampa w Warszawie "I DO! I DO!" Toma Jonesa i Harveya Schmidta ujrzy światło dzienne 31 marca o godz. 19.00

Rampa zaprasza na rewelacyjny amerykański musical, wystawiany na Broadwayu prawie 600 razy, a w całych Stanach Zjednoczonych grany był na przestrzeni ponad dwudziestu lat. O ówczesnym sukcesie przedstawienia zadecydowały (obok gry aktorów) rewelacyjne libretto i teksty autorstwa Toma Jonesa oraz poruszająca muzyka orkiestrowa Harveya Schmidta.

Spektakl w piękny i zabawny sposób opowiada historię pięćdziesięciu lat wspólnego życia przeciętnego amerykańskiego małżeństwa. Tak skonstruowana fabuła przedstawienia sprawia, że każdy z nas – bez względu na wiek – może doszukać się epizodów znanych z własnych doświadczeń. Wyjątkowości naszej propozycji dodają kapitalne teksty piosenek Toma Jonesa w  tłumaczeniach Antoniego Marianowicza i Janusza Minkiewicza oraz muzyka Harveya Schmidta w nowych aranżacjach muzycznych Janusza Butryma.

Słowo od reżysera: Ponoć idealne małżeństwo stanowiliby głuchy mężczyzna i ślepa kobieta... „I do! I do!" mogłoby potwierdzać tę teorię. Bohaterowie sztuki – Anna i Michał nie są idealni, a ich małżeństwo przechodzi wszystkie możliwe fazy: począwszy od euforii, a skończywszy na zwątpieniu. Jednak mimo wzlotów i upadków łączy ich jedno - kochają się. Czasem „za”, a czasem „pomimo”. Sztuka jest do bólu prawdziwa i to czyni ją tak atrakcyjną. Każdy z nas może dopatrzeć się w niej scen żywcem wziętych z własnego związku. A wszystko jest podane w dowcipny, a zarazem wzruszający sposób. Jeśli do tego ten smakowity kąsek zanurzymy w przepysznym muzycznym sosie, otrzymamy półtorej godziny prawdziwej uczty dla duszy.

Jacek Strus
Materiały Teatru
19 marca 2011

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia