Kochać za i pomimo

"I Do! I Do!" - reż. Karolina Szymczyk-Majchrzak - Teatr Rampa w Warszawie

Najnowsza premiera Teatru Rampa w Warszawie "I DO! I DO!" Toma Jonesa i Harveya Schmidta ujrzy światło dzienne 31 marca o godz. 19.00

Rampa zaprasza na rewelacyjny amerykański musical, wystawiany na Broadwayu prawie 600 razy, a w całych Stanach Zjednoczonych grany był na przestrzeni ponad dwudziestu lat. O ówczesnym sukcesie przedstawienia zadecydowały (obok gry aktorów) rewelacyjne libretto i teksty autorstwa Toma Jonesa oraz poruszająca muzyka orkiestrowa Harveya Schmidta.

Spektakl w piękny i zabawny sposób opowiada historię pięćdziesięciu lat wspólnego życia przeciętnego amerykańskiego małżeństwa. Tak skonstruowana fabuła przedstawienia sprawia, że każdy z nas – bez względu na wiek – może doszukać się epizodów znanych z własnych doświadczeń. Wyjątkowości naszej propozycji dodają kapitalne teksty piosenek Toma Jonesa w  tłumaczeniach Antoniego Marianowicza i Janusza Minkiewicza oraz muzyka Harveya Schmidta w nowych aranżacjach muzycznych Janusza Butryma.

Słowo od reżysera: Ponoć idealne małżeństwo stanowiliby głuchy mężczyzna i ślepa kobieta... „I do! I do!" mogłoby potwierdzać tę teorię. Bohaterowie sztuki – Anna i Michał nie są idealni, a ich małżeństwo przechodzi wszystkie możliwe fazy: począwszy od euforii, a skończywszy na zwątpieniu. Jednak mimo wzlotów i upadków łączy ich jedno - kochają się. Czasem „za”, a czasem „pomimo”. Sztuka jest do bólu prawdziwa i to czyni ją tak atrakcyjną. Każdy z nas może dopatrzeć się w niej scen żywcem wziętych z własnego związku. A wszystko jest podane w dowcipny, a zarazem wzruszający sposób. Jeśli do tego ten smakowity kąsek zanurzymy w przepysznym muzycznym sosie, otrzymamy półtorej godziny prawdziwej uczty dla duszy.

Jacek Strus
Materiały Teatru
19 marca 2011

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia