Kolejna część misiowych przygód

"Tymoteusz i łobuziaki" - reż. A. Klucznik - Teatr im. Andersena w Lublinie

Na scenę Teatru Andersena wraca lubiany miś. w sobotę premiera "Tymoteusza i łobuziaków" w reż. Arkadiusz Klucznika.

W trzeciej części teatralnych przygód Tymoteusza sympatyczny miś nieco zmężnieje, a dzieci podczas sobotniej premiery będą mogły do woli wtrącać się w jego losy. Komentowanie, hałasowanie i śmianie się podczas spektaklu: zupełnie dozwolone.

- Widownia nie jest dla nas tylko widownią, ale uczestnikiem spektaklu. Świetnie się bawiliśmy przy realizacji "Tymoteusza i łobuziaków" i chcemy, żeby dzieci bawiły się razem z nami- podkreśla Arkadiusz Klucznik, reżyser.

Miś Tymoteusz wyjeżdża z tatą na wakacyjną wyprawę. Na miejscu spotyka czterech łobuziaków, którzy chcą mu dokuczyć. Ale choć jemu samemu wydaje się, że jest z całej grupki najgrzeczniejszy, to tak wcale nie jest. Bohaterowie dokazują na całego i nic sobie nie robią z tego, że tata miś kazał im się pogodzić (bo zgoda była tylko na pokaz).

- Mam ogromny sentyment dla Jana Wilkowskiego, twórcy Tymoteusza. Jako reżyser, rodzic, ale przede wszystkim

dziecko, które się na tych opowieściach wychowało. Ich bogactwo polega na tym, że mówią o zupełnie prostych sprawach w niebanalny, ponadczasowy sposób - mówi Arkadiusz Klucznik.

Jak pogodzić się z drugim chłopcem, gdy w sercu wciąż kipi najprawdziwsza nienawiść? Jak opanować niemożliwą do wytrzymania nudę? Jak przekonać rodzica do zwierzaka, albo co zrobić, żeby wysiedzieć jajko? Do dziecięcych spraw i problemów Jan Wilkowski podchodzi na poważnie. Twórcy "Tymoteusza i łobuziaków" również starają się nad nimi pochylić. -Pewne rzeczy w życiu każdy przeszedł jako dziecko i właśnie o takich zdarzeniach chcemy przypomnieć - dodaje Arkadiusz Klucznik.

Scenografię po raz kolejny stworzyła Eva Farkasowa, a choreografię opracowała Urszula Pietrzak. Na scenie w roli jednego z łobuziaków wystąpi po raz pierwszy Kacper Kubiec, adept wyłoniony podczas castingu.

"Tymoteusz i łobuziaki", Teatr Andersena, premiera: sobota, godz. 17-00, bilety 25 zł

Sylwia Hejno
Kurier Lubelski
20 czerwca 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia