Kolejna niedziela w Andersenie

"Mała Syrenka" - reż. Ilona Zgiet - Teatr im. Andersena w Lublinie

To już ostatnie w tym sezonie spotkanie z Małą Syrenką. Wszystkich, którzy marzą, śnią i tęsknią za wakacyjnym pławieniem się w morskiej toni zapraszamy do Teatru Andersena. Żeby zajrzeć w największe głębiny i cieszyć oko urokami koralowej rafy nie potrzebujemy butli, płetw ani innych skomplikowanych sprzętów. Wystarczy przyłączyć się do naszych bohaterów, Żółwia Albina, Konika Morskiego - Rufina i Syrenki Iny a przekonacie się, że ta wyprawa będzie jedną z najbardziej ekscytujących w waszym życiu.

Wśród atrakcji, które zaserwują wam morscy przyjaciele nie zabraknie zwiedzania królewskiego pałacu syren, starych wraków leżących na dnie morza, spotkań z meduzami, rekinami i podmorskimi wężami, a ci którzy mają dobre oko będą w stanie dostrzec nawet przemykające błazenki i skalary.

"Mała Syrenka" to jedna z najbardziej znanych love story z kanonu literatury dla dzieci.
Część pierwsza spektaklu dzieje się pod wodą w świecie wyczarowanym dzięki lalkom i formom stworzonym przez scenografa Jerzego Rudzkiego. Akt drugi to wizyta na lądzie, na dworze królewskim, gdzie Mała Syrenka obdarzona nogami a pozbawiona głosu stara się zdobyć miłość księcia. Tu zamiast lalek mamy możliwość zobaczyć aktorów ( w tym główną bohaterkę - w tej roli Gabriela Jaskuła), którzy dzięki swej vis comice i wyraźnie zarysowanym charakterom chwytają za serce i tą najmłodszą i dorosłą widownię.

Dla największych miłośników morza i teatru przygotowaliśmy również zwiedzania indywidualne. Poproście w kasie o bilet na spotkanie z bohaterem (tylko 5zł) a tuż po spektaklu Mała Syrenka (Gabriela Jaskuła) zabierze was do swoich podmorskich komnat. Gorąco zapraszamy.

Bilety na spektakle do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/

oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena

w cenie: 20zł

Niedziela, 18 maja 2014, godz. 12.00 (scena dolna)

(-)
Materiały Teatru
13 maja 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia