Kolejna niedziela w Teatrze

Tymoteusz i łobuziaki" - reż. Arkadiusz Klucznik - Teatr im. Andersena w Lublinie

Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na trzeci odcinek teatralnego serialu o misiu Tymoteuszu. Widzowie poznali już jego przygody z podrzuconym kukułczym jajem w spektaklu „Tymoteusz wśród ptaków” i chęć posiadania pieska w „Tymoteuszu i Psiuńcio”.

Tym razem czas na „Tymoteusza i łobuziaki"- przedstawienie, jak dwa poprzednie, również w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Historie  Jana Wilkowskiego dzięki swej prostocie i ciepłu przekazu cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszej publiczności.

W trzeciej części opowieści o niesfornym i żądnym przygód Tymku i jego mądrym tacie, rodzina spędza czas na biwaku w lesie. W historii nie brakuje też ciągle głodnego Psiuńcia, który pożera wszystkie świeżo złowione ryby, psując kulinarne plany misiów i myszkuje po polu namiotowym irytując innych wczasowiczów. Rozbijaniu namiotu, rozpakowywaniu pełnego zabawek plecaka przyglądają się ukryte w gąszczu  misiaki. Misiaki to łobuziaki – dokuczają Tymkowi,  planują kradzież jego pięknych zabawek i  nie pozwalają misiowi na wejście w szeregi ich wojska. Wreszcie wybucha sowita awantura...która nie zostawi na miśkach suchej nitki. Ale zawsze można  wysuszyć porcięta przy biwakowym ognisku.

Podczas spektaklu nasi mali i duzi widzowie przejdą szybki kurs rozbijania namiotów, obsługi wędki i ratowania tonących miśków i bezpiecznego rozpalania ogniska – przyda się każdemu  przed rozpoczynającymi się właśnie wakacjami.

Bilety do kupienia w kasie Teatru im. H. Ch. Andersena  w cenie: 20zł

-5zł (spotkanie z bohaterem, pytaj w kasie przed spektaklem)

 Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 oraz na  2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

Uwaga, od września ruszyła internetowa sprzedaż biletów na wszystkie spektakle Teatru H. Ch. Andersena. Więcej informacji znajduje się na stronie Teatru.

(-)
Materiał Teatru
18 września 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia