Kolejna odsłona

1. Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych Take Part in Art

12 i 13 września w godzinach 11.00 i 16.00 na Scenie Starej Prochowni SCEK zobaczymy artystów Théâtre de la Guimbarde z Belgii w spektaklu "Kubik" w ramach Festiwalu Take Part In Art.

Kształty, bryły, zmieniające się formy i bajecznie kolorowe obrazy - belgijski Théâtre de la Guimbarde powraca na naszą festiwalową scenę - czym nas zaskoczy? Zobaczycie kubikowy performens - Take Part In Art odsłona piąta.

Festiwal Take Part In Art trwa w najlepsze i kolejny raz zaprasza NAJmłodszych widzów do świata teatru - świata wyobraźni, niezwykłych emocji i wielu niecodziennych wrażeń. Od maja do grudnia 2015 na Scenie Starej Prochowni SCEK, możemy zobaczyć spektakle z wielu zakątków Europy. Każdy zaproszony teatr prezentuje zupełnie inne podejście do małego widza, wykorzystuje inną formę przekazu: taniec, ruch, dźwięk, światło, opowiada inną historię. Każdy spektakl porusza inne zmysły, pobudza wyobraźnię i ciekawość dzieci.

Aktorzy bawią się zestawem dużych, białych brył. Układają, przekładają, budują, zmieniają, burzą - wszystko porusza się i przekształca. Zmieniająca się nieustannie konstrukcja zaskakuje i zachwyca. Staje się także tłem dla świetlnych projekcji. Spektakl inspirowany dziecięcymi zabawami dzięki, którym mali odkrywcy badają i rozumieją świat. Manipulując obiektami będącymi w ich zasięgu otwierają drzwi swojej wyobraźni.

***

"Kubik" Théâtre de la Guimbarde

Reżyseria: Gwennaëlle La Rosa i Geoffrey Magbag

Występują: Gwennaëlle La Rosa i Geoffrey Magbag

Czas trwania: 30 minut

Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 1 - 5 lat.

(-)
Materiał organizatora
8 września 2015

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki