Kolejne gwiazdy w Polkowicach

"Edukacja Rity" - 14. Oblicza Teatru

Małgorzata Socha i Piotr Fronczewski już 13 marca w ramach XIV Polkowickich Dni Teatru zaprezentują spektakl "Edukacja Rity" Teatru 6. piętro z Warszawy

Małgorzata Socha po raz pierwszy będzie gościć w Polkowicach, Piotr Fronczewski odwiedzi polkowicki festiwal po raz drugi. W ubiegłym roku wraz z Wojciechem Pszoniakiem i reżyserem Maciejem Englertem prezentował w Auli spektakl „Skarpetki, opus 124”. Za rolę w tym przedstawieniu otrzymał Złotego Miedziaka (nagrodę publiczności Polkowickich Dni Teatru) w kategorii: najlepszy aktor. Nie mógł odebrać wyróżnienia podczas Gali Otwarcia XIV edycji Festiwalu, która odbyła się 27 lutego, ponieważ wraz z Wojciechem Pszoniakiem grał właśnie „Skarpetki, opus 124” w Teatrze Telewizji. Teraz nadarzy się okazja, by aktorowi przekazać nagrodę osobiście.

W „Edukacji Rity” Piotr Fronczewski wciela się w rolę akademickiego nauczyciela, który pod swe profesorskie skrzydła bierze niewykształconą, ale ambitną fryzjerkę, marzącą o lepszym życiu - w tej roli Małgorzata Socha (czyli niezapomniana Viola z serialu „BrzydUla”). Mimo że tych dwoje dzieli niemal wszystko, to jednak znajdują drogę do porozumienia. Okazuje się, że mogą sobie wzajemnie wiele ofiarować.

Spektakl w reżyserii Macieja Wojtyszki, pełen gorzkiego humoru i błyskotliwych obserwacji na temat międzyludzkich relacji, to zabawna przypowieść o naszych odwiecznych pragnieniach i tęsknotach: potrzebie bliskości i wiary w dobro drugiego człowieka.

Przedstawienie zostanie wystawione o godz. 19.00 na scenie Auli Zespołu Szkół (ul. Skalników 6). Szczegółowe informacje na stronie www.dniteatru.pl

13 marca, g. 19.00 – Aula
Teatr 6. piętro w Warszawie
Willy Russell
„EDUKACJA RITY”

(-)
Materiały Teatru
13 marca 2012

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...