Kolejne pokazy

"Kryjówka" - reż. Paweł Passini - neTTheatre w Lublinie

30 listopada oraz 1 i 2 grudnia 2014 roku odbędą się kolejne pokazy spektaklu "The HIDEOUT/ KRYJÓWKA" w reżyserii Pawła Passiniego na podstawie scenariusza Patrycji Dołowy. Spektakl prezentowany w mieszkaniu w al. 3-go Maja 2/11 w Warszawie.

Indywidualne świadectwa wojenne m. in. Ireny Solskiej i Apolonii Starzec składają się na opowieść o Warszawie - jej złożonej, splecionej z wieloma losami historii i wielowątkowej, często trudnej i nie do końca obecnej pamięci.

"The HIDEOUT/ KRYJÓWKA to historia osobista, spektakl, który podróżuje, pracownia pamięci, spotkanie. Aby ujawnić kryjówkę, należy do niej wejść, do wewnątrz, i wtedy znajdujemy się blisko.

A z nami plątanina włóczki oraz:Irena Solska - wielka polska aktorka ukrywająca małe żydowskie dziewczyny, Aniela Anyżko - ciemnowłosa jasnowidząca, Apolonia - Zosia, która przykładając język do oszronionej ściany piekarni, by wreszcie na nim, już odmrożonym i spuchniętym poczuć choć przez chwilę smak chleba, jeszcze nie wie, że po latach będzie oprowadzać hollywoodzkiego reżysera po trasie swojej ucieczki z getta. I mały powstaniec, albo granatowy policjant, albo poeta, albo dziad. Zaczynasz ciągnąć za sznurek i wszystko się odsłania: antypomnik, teatrzyk, widoczek. I historie tych, którzy jednak wyszli z szafy. Teraz jest to możliwe, jeszcze tylko przez chwilę, więc hide-out-coming-out Zosiu, Małgosiu! Stoisz w kącie, pod dywan jest zamiecione, w szafie trup, na strychu straszy, podłoga skrzypi, nie wraca się tą samą drogą - nie wiesz tego. Czas przestać się bać pająków, Ariadno." (Paweł Passini)

Czas trwania spektaklu: 90 min. Wydarzenie jest częścią europejskiego projektu teatralnego "Songs of My Neighbours" realizowanego przez trzy zespoły artystyczne: z Polski, Cypru i Włoch. Szczegóły na stronie: www.songsofmyneighbours.eu.

Bilety odstępne są online na stronie eventim.pl oraz w księgarni Instytutu Teatralnego "PROSPERO" oraz w bileteriach EMPIK, sklepach Saturn, salonach Media Markt i kasach sieci Eventim. Rezerwacje: bilety@instytut-teatralny.pl, (22) 501 70 02.

(-)
Materiał Teatru
1 grudnia 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...