Kolejne spektakle operowe

"Traviata" - reż. Karolina Sofulak - Opera Bałtycka w Gdańsku

W dniach 7, 8, 10 i 11 grudnia Opera Bałtycka zaprasza na "Traviatę" w reżyserii Karoliny Sofulak. W partii Violetty na gdańskiej scenie zadebiutują Aleksandra Kubas-Kruk oraz Marcelina Beucher.

Orkiestrę Opery Bałtyckiej podczas tych przedstawień poprowadzi Andriy  Yurkevych, światowej renomy dyrygent. W naszej operze prowadził już "Makbeta" oraz "Oniegina". Artysta ten współpracował z licznymi teatrami na całym świecie przy takich produkcjach, jak: "Córka pułku" w Teatrze Miejskim w Santiago (Chile) i w San Francisco, "Cyrulik Sewilski" w Bayerische Staatsoper, "Podróż do Reims" w Operze Montecarlo, "Moc przeznaczenia" i "Borys Godunow" w La Monnaie w Brukseli, "Dama Pikowa" w Teatrze St. Gallen, "Maria Stuart" w Teatrze San Carlo w Neapolu, "Rigoletto" w Santiago, "Cyrulik Sewilski" w Stuttgarcie, "Eugeniusz Oniegin" w Dusseldorfie, "Robert Devereux" w Mannheim, "Cyganeria" w Liege, "Anna Bolena" w Barcelonie.

Jak mówi Marek Weiss: "To co usłyszałem na próbach przeszło moje oczekiwanie, chociaż wiedziałem przecież, że to będzie muzyczna uczta. Interpretacja Yurkevycha jest tak bogata i konsekwentna, że wszyscy nasi muzycy podążają za jego batutą bez wahania, czując, że on dokładnie wie, jak ta muzyka powinna brzmieć w najdrobniejszych szczegółach."

(-)
Materiał Teatru
7 grudnia 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...