Komedia bliska nam wszystkim

"Jeszcze będzie przepięknie" - reż. P. Wojcieszek - Teatr Polonia w Warszawie

Nowe przedstawienie Przemysława Wojcieszka, autora i reżyseria dwóch sukcesów teatru Krystyny Jandy: "Darkroomu" (przeniesionego do Och-Teatru) i "Miłość ci wszystko wybaczy", uświetni jubileusz piątych urodzin Polonii. Według zapowiedzi twórcy jest to komedia z bliskiej nam codzienności - o dwupokoleniowej rodzinie zadręczanej przez ściągającego długi urzędnika bankowego.

Pewnego dnia do mieszkania zadłużonych po uszy trzydziestolatków, wpada przedstawiciel banku i oświadcza, że to wszystko należy teraz do niego. Skacze po ich łóżku, nurza się w pościeli, sprawdza zapas wina w lodówce.

"Żyjemy w kraju, w którym wszystko należy do tego czy innego banku - mówi Przemysław Wojcieszek. - Dlatego też gdy jego przedstawiciel prosi o klucze do naszego mieszkania, należy mu je grzecznie oddać, ciesząc się, że nie odbiera nam szczoteczki do zębów czy naszego ukochanego iPoda. Kiedy masz trzydzieści lat możesz zadłużać się bez końca. W razie kłopotów wystarczy nie otwierać drzwi listonoszowi albo oglądać głośno telewizję, kiedy pukają ludzie z firmy windykacyjnej."

Bohaterowie to przeciętni Polacy, nieudacznicy i marzyciele, zabawni i rozczulający. Podobni do nas wszystkich.

"Kiedy masz trzydzieści lat, na pewno masz jeszcze rodziców, nie? - dodaje Wojcieszek. - Rodzice kochają cię i spłacą każdy twój idiotyczny kredyt. Chwileczkę, nie jesteś pewien, czy aż tak bardzo cię kochają? Nie mieszkają razem od lat? I do tego głęboko się nienawidzą? W takim razie zaczynasz mieć naprawdę przechlapane."

W widowisku będzie sporo muzyki, ponieważ młoda dłużniczka rozwiązanie problemów rodziny upatruje w startach do telewizyjnych konkursów piosenki dla amatorów.

(-)
Culture.pl
20 października 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...