Komedia kryminalna w Muzycznym

"39 stopni" - reż. J. J. Połoński, J. Staniek - Teatr Powszechny w Łodzi

Komedię kryminalną "39 stopni" według filmu Alfreda Hitchcocka wystawi w sobotę Teatr Muzyczny w Gdyni. Reżyserami przedstawienia są Jarosław Staniek i Jerzy Jan Połoński.

- "39 stopni" to pastisz szpiegowskiego filmu brytyjskiego reżysera Alfreda Hitchcocka z 1935 r. z domieszką romansu i szalonego humoru - poinformowała Aleksandra Borowiak z biura prasowego Teatru Muzycznego.

Sztuka opisuje przygody Richarda Hannay'a, który podczas przedstawienia teatralnego poznaje Anabellę, ukrywającą się przed ścigającymi ją agentami służb specjalnych. Mężczyzna zabiera dziewczynę do swojego mieszkania, nie zdając sobie sprawy, że są śledzeni.

Od tej chwili wydarzenia rozwijają się w zawrotnym tempie. Jeszcze tej samej nocy Anabelle zostaje zamordowana. Hannay postanawia sam rozwikłać zagadkę zabójstwa, tym bardziej, że tylko w ten sposób może oczyścić się z ciążących na nim podejrzeń.

W spektaklu "39 stopni" wystąpią: Anna-Maria Urbanowska, Tomasz Czarnecki, Marek Richter i Bernard Szyc. Będą oni mieli do odegrania ponad 80 ról.

(-)
PAP
27 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia