Komedie, farsy i monodramy w Śląskim

Wkrótce 7. Karnawał Komedii

Za trzy tygodnie, w piątek 31 stycznia rozpocznie się 7. edycja Katowickiego Karnawału Komedii, imprezy, która ciągle cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony widzów. Wystąpią zespoły z: Warszawy. Poznania. Krakowa. Łodzi i oczywiście z Katowic, z gwiazdami w obsadzie.

Nie bez przyczyny: w katowickich teatrach są wystawiane spektakle idealne na karnawał: komedie, farsy, monodramy w wykonaniu teatrów z całej Polski. I chociaż koniec stycznia wydaje się datą odległą, to już należy rezerwować bilety, bo rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Co w programie? M.in. "Klara" [na zdjęciu] Izy Kuny w wykonaniu Teatru Powszechnego ze stolicy (31.01, Teatr Śląski), "Plotka" Francisa Vebera w wykonaniu Teatru Syrena z Warszawy (1.02, Teatr Śląski), "Paw królowej" według powieści Doroty Masłowskiej z Narodowego Starego Teatru w Krakowie (3.02, Teatr Śląski). Będzie można też obejrzeć najnowszą produkcję katowickiego Teatru Korez - "Swing" Abelarda Gizy (3.02, Teatr Korez) oraz "Przedstawienie świąteczne" Och-Teatru w reż. Krystyny Jandy (4.02, Teatr Śląski). Informacje na karnawalkomedii.pl.

 

(KAP)
Polska Dziennik Zachodni
11 stycznia 2014

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia