Komedie, farsy i monodramy w Śląskim

Wkrótce 7. Karnawał Komedii

Za trzy tygodnie, w piątek 31 stycznia rozpocznie się 7. edycja Katowickiego Karnawału Komedii, imprezy, która ciągle cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony widzów. Wystąpią zespoły z: Warszawy. Poznania. Krakowa. Łodzi i oczywiście z Katowic, z gwiazdami w obsadzie.

Nie bez przyczyny: w katowickich teatrach są wystawiane spektakle idealne na karnawał: komedie, farsy, monodramy w wykonaniu teatrów z całej Polski. I chociaż koniec stycznia wydaje się datą odległą, to już należy rezerwować bilety, bo rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Co w programie? M.in. "Klara" [na zdjęciu] Izy Kuny w wykonaniu Teatru Powszechnego ze stolicy (31.01, Teatr Śląski), "Plotka" Francisa Vebera w wykonaniu Teatru Syrena z Warszawy (1.02, Teatr Śląski), "Paw królowej" według powieści Doroty Masłowskiej z Narodowego Starego Teatru w Krakowie (3.02, Teatr Śląski). Będzie można też obejrzeć najnowszą produkcję katowickiego Teatru Korez - "Swing" Abelarda Gizy (3.02, Teatr Korez) oraz "Przedstawienie świąteczne" Och-Teatru w reż. Krystyny Jandy (4.02, Teatr Śląski). Informacje na karnawalkomedii.pl.

 

(KAP)
Polska Dziennik Zachodni
11 stycznia 2014

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia