Komediowe dzieło kompletne

"Kopciuszek" - reż. Irina Brook - Opera Wrocławska

„Muzyka Rossiniego zapada nie tylko w pamięć, ale też głęboko w serce. W stosunku do libretta sięga jakichś tajemniczych głębi. W przedziwny sposób łączy się z wesołą historią o charakterze komediowym, tworząc dzieło kompletne. Dla mnie to nie tylko zabawna historia rodem z bajki – Kopciuszek jest opowieścią o ponadczasowej wymowie. Wiele mówi o kondycji człowieka i regułach rządzących społeczeństwem".

Tak przedstawia swoją realizację Irina Brook, reżyser najnowszej premiery w Operze Wrocławskiej realizowanej we współracy z Théâtre des Champs Elysées. Irina Brook, ceniona reżyser teatralna i operowa, dyrektor teatru w Nicei, pochodzi z rodziny o teatralnych korzeniach. Córka aktorki, Natashy Parry, i słynnego reżysera, Petera Brooka (w jego reżyserii m.in. legendarny film Władca much), przyjaciela i współpracownika Jerzego Grotowskiego, traktuje pobyt we Wrocławiu, mieście Grotowskiego, w sposób szczególny. Tu po raz pierwszy pracuje w Polsce, zaczynając ten rozdział od Opery Wrocławskiej.

Premierę opery Gioacchina Rossiniego Kopciuszek zobaczymy w Operze Wrocławskiej 28, 29 i 30 kwietnia 2017. Spektakle poprowadzi włoski dyrygent, Matteo Pagliari. Scenografię do spektaklu zaprojektowała Noëlle Ginefri Corbel, kostiumy – Anna Sekuła. Choreografię i ruch sceniczny opracował Martin Buczko, a za reżyserię świateł odpowiada Grzegorz Barszczewski.

W partiach solowych bohaterów Kopciuszka usłyszymy solistów Opery Wrocławskiej, m.in.: Katarzynę Haras-Kruczek, Joannę Moskowicz, Barbarę Bagińską, Marię Rozynek-Banaszak, Jadwigę Postrożną, Marka Paśko, Tomasza Rudnickiego i Jacka Jaskułę. Obok nich zaśpiewają gościnnie: Aleksandra Opała, Elżbieta Wróblewska, Kirlianit Cortez, Leonardo Ferrando, Jędrzej Tomczyk, Jakub Michalski i Artur Janda.

(-)
Materiał Opery
15 kwietnia 2017
Portrety
Irina Brook

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...