Kon-Teksty w listopadzie

5. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży Kon-Teksty

W dniach od 14 do 19 listopada 2011 r. w Poznaniu odbędzie się 5. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KON-TEKSTY, którego organizatorem jest Teatr Animacji w Poznaniu

Festiwal Kon-Teksty jest wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym, wśród ocenianych spektakli konkursowych znajdą się przedstawienia teatrów z Kanady, Czech, Słowacji, Niemiec, Rosji i z Polski.  Ideą Festiwalu jest: 

1. Promowanie współczesnej dramaturgii dla dzieci i młodzieży, teatru żywego, zanurzonego w teraźniejszości i prezentującego artystycznie przetworzony obraz dzisiejszego świata, podejmującego aktualne problemy młodej widowni;

2. Konfrontacja polskiej dramaturgii z europejską twórczością dla dzieci i młodzieży;

3. Stworzenie forum wymiany myśli, doświadczeń dotyczących teatru dla młodych pomiędzy twórcami i publicznością.

W jury tegorocznej edycji Festiwalu zasiądą: Julia Skuratova, Matynas Petrikas, Robert Jarosz, Paweł Szkotak i Paweł Sztarbowski.

Obok nurtu konkursowego Festiwal oferuje imprezy towarzyszące, dyskusje pospektaklowe, wystawy. Wieczorami z cyklu „KONwersacje” odbywać się będą spotkania dyskusyjne z udziałem publiczności. Uczestnicy Festiwalu, publiczność, zaproszeni goście rozmawiać będą o nowej dramaturgii w teatrze dla dzieci, scenografii w teatrze lalek i roli krytyki w teatrze dla dzieci.

Warto śledzić stronę Festiwalu: www.kon-teksty.com.pl

Oprac MO
Materiały Teatru
27 września 2011

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia