Końca świata nie będzie? Spektakl schodzi z afisza

"Końce świata" - reż. Karolina Kirsz - Teatr Hoteloko

16 i 24 listopada o g. 19 zapraszamy na dwa ostatnie spektakle Teatru HOTELOKO pt. "Końce świata" Marca Beckera do Kluby Kultury Saska Kępa na ul. Brukselskiej 23. Dzięki dotacji dzielnicy Praga Południe na spektakle na Saskiej Kępie wstęp jest wolny.

KOŃCE ŚWIATA/Marc Becker/'Weltuntergänge'/
Teatr HOTELOKO
Prapremiera 16 marca 2012

Siedzimy wszyscy w pokoju o wiele za ciemnym i o wiele za gorącym. Słuchamy złej muzyki, jemy złe jedzenie i pijemy złe napoje. Jesteśmy niezrównoważeni, agresywni, zestresowani i tylko w pewnych warunkach zdolni, by kochać. Ale obok jest inny pokój. Wszyscy razem przechodzimy do drugiego pokoju.

Końce świata to jedna historia opowiedziana z czterech punktów widzenia. Czym jest koniec świata? Zdarzeniem realnym, strachem, rodzajem limitu w nas samych ? Czy lęk może być początkiem? W jaki sposób cząstka nas niknie w drugim człowieku? Co znaczy umieścić w kimś swój koniec lub upatrywać w nim swojego odrodzenia? Każdy z nas nosi w sobie jego ziarno, poczucie chwili, w której może nastąpić. Tropieniu tego momentu w sobie poświecona jest ta opowieść

Czwórka bohaterów przychodzi podzielić się pewną tajemnicą. Pamięcią niezwykłego wydarzenia. Cztery zwykłe, ludzkie istnienia i miłość taka sama jak każda inna: ku wieczności poprzez bzdurę, banał, codzienność. A w ostatecznej chwili, w miejsce modlitwy, ironiczny chichot. Trafna obserwacja rzeczywistości w nowej formie i ciekawym języku. A wszystko okraszone odrobiną magii.

Teatr HOTELOKO powstał z inicjatywy aktorki i producentki Agaty Życzkowskiej i działa pod skrzydłami Fundacji Rozwoju Teatru 'NOWA FALA' [frt:nf].
Reżyserka Karolina Kirsz otrzymała wraz z Grupą VERTE Pierwszą Nagrodą na Festiwalu im. Józefa Szajny ZDARZENIA 2011 w Gdańsku i Tczewie za spektakl Zima w czerwieni Adama Rappa, który będzie także prezentowany w czerwcu 2012 r. na Festiwalu m-Teatr w Koszalinie.

Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie//Gefördert aus Mitteln der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit und der Bundesrepublik der Deutschland Botschaft in Warschau.

(-)
Materiał nadesłany
15 listopada 2012
Portrety
Karolina Kirsz

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...