Końca świata nie będzie...zamiast tego "Ocalenie"

Specjalny pokaz spektaklu w Teatrze Polskim w Poznaniu

Specjalny pokaz spektaklu "Ocalenie" w reżyserii Macieja Podstawnego przygotowuje na 21 grudnia Teatr Polski w Poznaniu. Pokaz odbędzie się w dniu rzekomego końca świata.

"Ocalenie" nawiązuje tematycznie do okoliczności w których zostanie zaprezentowane; spektakl, którego premiera odbyła się w maju tego roku, jest promowany jako "pośpieszna medytacja o końcu świata".

Jak powiedział dyrektor teatru Paweł Szkotak, zaplanowany na późny wieczór pokaz specjalny "Ocalenia" będzie odbiegał od wersji pokazywanej na co dzień.

- Będzie to wersja krótsza, pełna niespodzianek, improwizacji. Wszystko to będzie w specjalnej oprawie, zgodnej z klimatem wydarzenia, jakim jest zapowiedziany koniec świata. Od kilku tygodni myślimy o tym, jak ocalić widzów, którzy tego wieczoru wybiorą się do teatru - powiedział.

Spektakl powstał na podstawie "Letników" Maksyma Gorkiego oraz "Stalkera" i "Ofiarowania" Andrieja Tarkowskiego.

- To wszystko razem składa się na wyjątkową refleksję na temat końca cywilizacji, naszego świata a jednocześnie sposobu ocalenia nas przed tym końcem - powiedział Szkotak.

Termin końca świata wyznacza na 21 grudnia tego roku tzw. przepowiednia Majów.

- Kiedy Rosjanie masowo gromadzą zapasy żywności, Amerykanie przenoszą się do przydomowych schronów, a NASA uspokaja, że 21 grudnia nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, Teatr Polski w Poznaniu proponuje "Ocalenie" - głosi zapowiedź teatralnego wydarzenia.

(-)
(PAP)
14 grudnia 2012
Portrety
Maciej Podstawny

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...