Koncepcje formy, czasu i kolorytu

4. Ogólnopolski Konkurs Młodych Choreografów 2021

Ruszył nabór zgłoszeń na 4. Ogólnopolski Konkurs Młodych Choreografów 2021. Przedmiotem konkursu są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem. Choreografie zgłaszać można do 28 grudnia - poinformowano na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca (NIMiT).

Jak wyjaśniono, "konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową, jako tworzywo i inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych". "Przedmiotem prezentacji konkursowych są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem. Termin nadsyłania choreografii konkursowych mija 28 grudnia" - czytamy w informacji.

"Młodzi twórcy, korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego, przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną" - napisano. "Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy, czasu i kolorytu" - podkreślono na stronie NIMiT.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: http://zespolslask.pl/pl/formularz-zgloszenia-konkurs-mlodych-choreografow.

Regulamin uczestnictwa w konkursie i szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

10 stycznia 2022 r. na stronie zespolslask.pl ogłoszona zostanie lista prezentacji zakwalifikowanych do konkursu finałowego. Przegląd finałowy odbędzie się 22 stycznia w Koszęcinie.

Współorganizatorami 4. Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów 2021 są: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® w Warszawie oraz NIMiT.

Grzegorz Janikowski
Kurier PAP
9 grudnia 2021
Wątki
KONKURSY

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia