Koncert charytatywny oraz aukcja na leczenie i rehabilitację

Magdalena Piekorz od kilku lat cierpi na boreliozę

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" i Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają na koncert charytatywny oraz aukcję na leczenie i rehabilitację reżyserki Magdaleny Piekorz „Znaleźć Nadzieję".

Magdalena Piekorz

Uznana reżyserka filmowa, teatralna i dokumentalistka. Jej „Pręgi" zostały nagrodzone Złotymi Lwami oraz Nagrodą Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Były również polskim kandydatem do Oscara. W 2007 r. ukłuł ją kleszcz. W tamtym czasie panowała opinia, że jeśli na skórze nie ma rumienia, to ukąszenie można zbagatelizować. Lekarz nie zalecił jej nawet przeprowadzenia podstawowych badań. Niezdiagnozowana borelioza zaatakowała układ nerwowy. Reżyserka nie może pracować, w niektóre dni choroba nie pozwala jej nawet rozmawiać przez telefon. Samodzielnie nie jest w stanie pokryć kosztów leczenia.

O chorobie

Borelioza to wieloukładowa choroba zakaźna. Zakażenie następuje przez ukłucie kleszcza. Najczęściej objawia się w postaci rumienia na skórze. Ale, choć nie wszyscy o tym wiedzą, bakteria z rodzaju Borrelii może spowodować wystąpienie objawów boreliozy praktycznie z każdego narządu. Wtedy dużo trudniej o szybką diagnozę. Źle leczona choroba prowadzi do silnego zapalenia stawów, atakuje układ nerwowy i serce.

___

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko"

(-)
Materiał nadesłany
15 stycznia 2018

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...