Koncert dla Piotra S.

Piwnica pod Baranami zaśpiewają dla Piotra Skrzyneckiego

W czarnym kapeluszu z piórkiem, pelerynie i z nieodłącznym dzwoneczkiem w dłoni Piotr Skrzynecki tworzył przez ponad 40 lat niepowtarzalny klimat Piwnicy pod Baranami. Znany był z tego, że nie przywiązywał wagi do dóbr materialnych

Mimo to nazywano go panem nad pany, bo był bogaty intelektem. Potrafił też idealnie organizować wielkie artystyczne bale. Prawdziwe tłumy gromadziły się zwłaszcza w czasie jego urodzin. Dlatego właśnie w niedzielę, 12 września, dokładnie w dzień urodzin twórcy Piwnicy na Dużej Scenie Teatru im. J. Słowackiego odbędzie się Koncert dla Piotra S. Po raz czternasty artyści legendarnego kabaretu zaśpiewają w hołdzie dla swojego Mistrza. Wystąpią w teatrze, bo sala Pod Baranami jest za mała, by pomieścić wszystkich miłośników twórczości Piwnicy. Będą się jednak starali przyciągnąć do ducha Piotra Skrzyneckiego wszelkimi sposobami. Przede wszystkim za pomocą repertuaru.

- W czasie trzygodzinnego koncertu usłyszymy utwory premierowe, ale nie zabraknie również sztandarowych przebojów Piwnicy pod Baranami oraz wielu niespodzianek - zapowiada tajemniczo Bogdan Micek, skarbnik, a zarazem rzecznik prasowy kabaretu. Zarówno te starsze, jak i nowe utwory wykonają wspólnie na teatralnej scenie niemal wszyscy artyści należący do obecnego składu kabaretu. W Koncercie dla Piotra S. udział wezmą również zaproszeni przez nich goście. Jest wśród nich m.in. Agnieszka Chrzanowska.

Niedziela 12.09
Teatr im. J. Słowackiego, Duża Scena
Godz.19. Bilety 70-100 zł

sw
Zycie Warszawy
11 września 2010

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...