Koncert dla Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej

Wybitna aktorka potrzebuje pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

Koncert charytatywny "Jestem bo jesteś" z udziałem Leszka Możdżera i Motion Trio na rzecz Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej odbędzie się 10 lutego o godz. 17 w Filharmonii Krakowskiej.

Już po raz jedenasty Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko" wspólnie z Filharmonią Krakowską przygotowuje wydarzenie, które ma pomóc artystom w potrzebie. W tym roku dochód z koncertu trafi na konto Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. To jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, znaną tak ze sceny, jak i wielkiego i małego ekranu. W przeszłości występowała na deskach krakowskich teatrów (m.in. Teatru im. Słowackiego i Starego Teatru). Później trafiła na stołeczne sceny - występowała w teatrze Studio i Teatrze Narodowym. Pracowała z gronem najbardziej znanych polskich reżyserów, m.in. z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Kazimierzem Kutzem oraz Barbarą Sass.

Teresa Budzisz-Krzyżanowska wiele lat temu uległa wypadkowi

- Terenia wiele lat temu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Przez kilkadziesiąt lat walczyła z bólem, pogłębiającą się niepełnosprawnością, jednocześnie pracując na scenie i ucząc studentów. Jest wzorem aktorki, matki i poprostu kochanego człowieka. Teraz potrzebuje naszej pomocy - tłumaczy Anna Dymna.

Koncertowi Leszka Możdżera i Motion Trio towarzyszyć ma aukcja przedmiotów przekazanych przez artystów i sportowców. Będzie można wylicytować m.in. ołówek Cerruti Gustawa Holoubka, który aktor otrzymał w prezencie od Tadeusza Konwickiego, długopis Valadai od Krzysztofa Zanussiego, a nawet koszulkę startową z autografem Kamila Stocha. -Kiedy jesteśmy zdrowi, oklaskuje się nas i komplementuje. Gdy zachorujemy, nagle znikamy ze sceny i wielu nawet nie wie, co się z nami dzieje - mówi Anna Dymna.

Łukasz Gazur
Dziennik Polski
4 lutego 2019

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...