Koncert "Face to Face" w Sali Ziemi

Teatr Muzyczny w Poznaniu

W najbliższą środę 21 października o godz. 19.00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert musicalowy „Face to Face. Musical spotyka film”. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć największe gwiazdy sceny musicalowej w Polsce: Edytę Krzemień, Martę Wiejak, Annę Lasotę, Agnieszkę Wawrzyniak, Janusza Krucińskiego, Damiana Aleksandra, Tomasza Steciuka, Jarosława Patyckiego i Janusza Radka. Solistom towarzyszyć będą zespoły Chóru, Baletu i Orkiestry Teatru Muzycznego.

Za realizację wydarzenia odpowiedzialni są znakomici realizatorzy musicalowi: kierownik muzyczny Piotr Deptuch, reżyser Sebastian Gonciarz i choreograf Paulina Andrzejewska. Przygotowują dla widzów także pewną szczególną niespodziankę muzyczną... Tego dnia będzie można kupić w specjalnej, promocyjnej cenie płyty z musicalu „Jekyll&Hyde", a po koncercie otrzymać na nich autografy artystów. 5 egzemplarzy wydawnictwa zostanie w wyjątkowy sposób rozdanych uczestnikom wydarzenia... Koncert poprowadzi Szymon Hołownia.

REALIZATORZY O KONCERCIE

„W pierwszej części koncertu usłyszymy rozszerzone wersje utworów pochodzących z musicali, które na stałe goszczą w repertuarze Teatru Muzycznego. Z kolei w drugiej tytuły pochodzące z największych przebojów filmowych, . Chcemy, żeby Widzowie poczuli, że gdzieś już te melodie słyszeli, ale nie zdawali sobie sprawy, że wywodzą się one z musicalu".

Sebastian Gonciarz – reżyser

„Sławne musicale ekranizowano niemal od początku istnienia gatunku - klasyką stały się „Hello Dolly" z Barbrą Streisand, „West Side Story" z Natalie Wood, „Hair" w reżyserii Milosa Formana, czy „Evita" z Madonną. Mechanizm działa jednak również w odwrotną stronę. Wystarczy przywołać sławne filmy: m. in. „Bulwar zachodzącego słońca" Wildera umuzyczniony przez Andrew Lloyda Webbera, „Billego Elliota" Eltona Johna, „Nine" Yestona, będący odważną trawestacją „Ośmiu i pół" Felliniego, czy Almodovarovskie „Kobiety na skraju załamania nerwowego", na kanwie których powstała partytura Davida Yazbeka . Podczas koncertu "Face to face" usłyszą Państwo dzieła w których musical spotyka się z filmem i oczywiście zabraknąć nie może piosenek z „Hello Dolly!", „Evity", „Moulin Rouge", „West Side Story" czy nieśmiertelnych polskich szlagierów okresu międzywojennego. Oprócz tego pojawi się moc innych muzycznych niespodzianek w Poznaniu nigdy nie prezentowanych. Całości dopełni prowadzenie Dyrektora Przemysława Kieliszewskiego i znanego z ekranu telewizyjnego Szymona Hołowni".

Piotr Deptuch – kierownik muzyczny koncertu

Koncert musicalowy „Face to Face. Musical spotyka film"

21.10.2015 godz. 19.00

Bilety w cenie 50-150 zł dostępne są w Kasie oraz on-line na www.teatr-muzyczny.poznan.pl i www.bilety24.pl. Rezerwacja również pod nr 502 751 213 lub bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl.

(-)
Materiał Teatru
17 października 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...