Koncert inauguracyjny

10. Chorzowski Teatr Ogrodowy 2016

Sonia Bohosiewicz nie zamierza udawać Marilyn Monroe. Z fascynacji gwiazdą i miłości do śpiewania powstał jednak niezwykły koncert, recital, jakiego dotąd nie było. Sonia hipnotyzuje głosem, a jej występ to nie tylko okazja do przyjrzenia się biografii Monroe, ale i spotkanie dwóch wielkich osobowości. Uwodzicielska. Tajemnicza. Czarująca. Liryczna. Komediowa. Bohosiewicz czy Monroe?

A przecież Sonia nie pojawi się na scenie sama... Big-band pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki zapewni niezapomnianą oprawę muzyczną, a Betty Q, artystka burleski – dodatkowe niespodzianki.

Wydarzenie inaugurujące dziesiąty sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego łączy muzykę, teatr i film w najlepszym możliwym wydaniu.
Uwaga: 10 sekretów Marilyn Monroe podczas Chorzowskiego Teatru Ogrodowego będzie mieć swoją śląską premierę!

Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta!
Pierwszy koncert Soni Bohosiewicz to emocjonujące i pełne soczystych kolorów muzyczne widowisko!

Oczywiście wiecie, że była najsłynniejszą blondynką świata, symbolem seksu, ikoną, najjaśniejszą z hollywoodzkich gwiazd, że prawdopodobnie popełniła samobójstwo, że śpiewała prezydentowi Kennedy'emu Happy Birthday, że prawdopodobnie była jego kochanką, że w ogóle miała facetów na pęczki, że tak pięknie podmuch wiatru unosił jej sukienkę, że miała najpiękniejszy uśmiech świata, że...

Wielu rzeczy jednak o niej nie wiecie.
Tajemnice wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz.
Marylin Monroe i Sonia Bohosiewicz - jakich jeszcze nie znacie...

W repertuarze koncertu znalazły się utwory Marilyn Monroe, a także piosenki z filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" tj. „Diamonds are the girls best friend", „I've got you under my skin" „Teach me, Tiger" czy „I'm beginning to see the light".

Soni Bohosiewicz towarzyszy kilkunastoosobowy big-band pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki.
Emocje specjalne zapewni Betty Q.

Sonia Bohosiewicz – kobieta z temperamentem i tajemniczym blaskiem w oku. Jej rola filmowa w „Excentrykach" (związana właśnie ze śpiewaniem) zdobyła uznanie czołówki polskich jazzmanów. Podczas koncertu inaugurującego ChTO usłyszą Państwo m.in. tytułowy utwór: „On the Sunny Side of the Street".

Sonia Bohosiewicz to jedna z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Wyjątkowa osobowość i talent, obok której nikt nie może przejść obojętnie. Długo można wymieniać jej fenomenalne kreacje artystyczne, z których niemal każda to perełka. Bierze udział w licznych projektach filmowych, teatralnych, kabaretowych oraz muzycznych. Spontaniczna i ekspresyjna. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę.

Ma przejmujący, niski głos, który potrafi oferować zarówno agresywnie, jak i zmysłowo. Dlatego z powodzeniem bierze udział w projektach muzycznych.

(-)
Materiał organizatora
14 lipca 2016

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...