Koncert Noworoczny - 16 stycznia (od godz. 19.00) do 17 stycznia 2021 r.

16. Koncert Noworoczny - Nowy Rok 2021

Wszystkich z Państwa, którzy nie mieli okazji zainaugurować z nami Nowego Roku 2021, zapraszamy na transmisję online z XVI Koncertu Noworocznego w dniach 16-17 stycznia.

Usłyszą Państwo wybitnych solistów, którzy na zaproszenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego wystąpili 1 stycznia 2021 roku w Filharmonii Narodowej. W tym najbardziej niezwykłym wydarzeniu w roku wystąpili artyści, którzy dostarczą Państwu niepowtarzalnych emocji i wzruszeń.

Na scenie Filharmonii Narodowej zaśpiewała Gwiazda Wieczoru – Artur Ruciński (baryton). Towarzyszyli mu: Joanna Woś (sopran), Monika Ledzion-Porczyńska (mezzosopran) oraz Arnold Rutkowski (tenor). Zagrała Orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją maestro Tadeusza Kozłowskiego, z gościnnym udziałem Wiktoria Kozłowskiego. Gospodarzem wieczoru była Agata Konarska.

W programie najpiękniejsze arie i duety operowe, operetkowe oraz musicalowe. Usłyszą Państwo wspaniałe duety między innymi w „O soave fanciulla" z opery Giacomo Pucciniego „La Bohème" – w wykonaniu Joanny Woś i Arnolda Rutkowskiego, „Seguidilla" z opery „Carmen" Georgesa Bizeta – w wykonaniu Moniki Ledzion-Porczyńskiej i Arnolda Rutkowskiego, czy „Vivrà! Contende il giubilo" z opery Giuseppe Verdiego „Il Trovatore" – w wykonaniu Joanny Woś i Artura Rucińskiego. Mogą się Państwo spodziewać również muzycznych niespodzianek!

Tradycja Noworocznych Koncertów Mazowieckiego Teatru Muzycznego rozpoczęła się 1 stycznia 2006 roku. Koncerty od początku swej historii nawiązują bezpośrednio do słynnych Koncertów Noworocznych Wiedeńskich Filharmoników, jednak różni je wprowadzenie do programu występów śpiewaków. Już I Koncert Noworoczny został entuzjastycznie przyjęty przez warszawską publiczność i od tej pory wydarzenia te cieszą się sympatią widzów. Zasłużenie stały się też jedną z najważniejszych propozycji artystycznych stolicy.

XVI Koncert Noworoczny online
16 stycznia (od godz. 19) – 17 stycznia 2021 r.
Specjalna cena dostępu – XVI Koncert 16 stycznia za 16 zł:
https://live.bilety24.pl/event/index/a8e6f7302a0094e4c0eb9cdcad2ec3c807fe7d64

Agnieszka Antoniewska
Materiał organizatora
12 stycznia 2021

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...