Koncert orkiestry "Heliosis" z Krasnojarska

"Słoneczne Marzenia" - Wrocławski Teatr Lalek

Koncert orkiestry "Heliosis" z Krasnojarska - 8 października, godz. 17.00 Na scenie letniej Wrocławskiego Teatru Lalek 8 października, godz. 17.00 odbędzie się koncert orkiestry ruskich narodowych instrumentów "Słoneczne Marzenia" - "Heliosis" z Krasnojarska.

Orkiestra liczy ponad 40 osób w wieku od 9 do 22 lat. Większość z nich ma polskie pochodzenie. To młodzi, pełni entuzjazmu ludzie, od kilku lat współpracujący z Domem Polonii w Krasnojarsku i Parafią Świętej Rodziny.  Aktywnie uczestniczą w życiu Polaków na Syberii, dając koncerty podczas różnych uroczystości (m.in. koncert na otwarciu festiwalu polskich filmów w Krasnojarsku, koncert na otwarciu wystaw organizowanych przez Dom Polski, liczne koncerty charytatywne).

W 2007 roku Orkiestra brała udział w koncertach organizowanych w Polsce, m.in. podczas „Dialogu Czterech Kultur” w Łodzi.

"Heliosis" ma w repertuarze klasyczną muzykę rosyjską, polską, niemiecką, żydowską. Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie instrumenty, jak skrzypce, flet, bałałajka, domra, akordeon, bajan, fortepian, saksofon i inne. Orkiestra posiada płyty ze swoimi nagraniami.
Więcej o Orkiestrze (zdjęcia, fragmenty nagrań)

oprac. mo
Materiały Teatru
28 września 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia