Koncert Paweł Kovalczyka z zespołem

Teatr WARSawy

We wtorek 23 września br. o godz. 19:00 na antenie Polskiego Radia RDC można będzie wysłuchać transmisji kolejnego koncertu odbywającego się w Teatrze WARSawy. Tym razem dla słuchaczy RDC wystąpi - wraz z dziesięcioosobowym zespołem - Paweł Kovalczyk. Wstęp wolny.

Muzyka tworzona przez Kovalczyka to nowoczesne brzmienie zamknięte w tradycyjnej formie. Wydany w listopadzie 2013 r. album pt. "Kovalczyk Big Band Project" został zagrany w całości i zarejestrowany na taśmie analogowej. Muzyka inspirowana twórczością big bandów z lat 50. i 60. połączona została z rytmami współczenego funku, jazzu i popu.

Koncert 23 września zainauguruje trasę koncertową "KOVALCZYK BIG BAND PROJECT". Artyście towarzyszyć będzie dziesięciosobowy skład: Filip Kuncewicz, Piotr Olszewski, Dominik Jaske, Paweł Jędrzejewski, Daniel Orlikowski, Przemek Wojsław, Michał Polcyn, Marta Podobas, Anna Żaczek i Kamil Bijoś. Wstęp na koncert jest wolny. Po występie, artysta zaprosi swoich fanów na spotkanie do restauracji Żurawina w Warszawie.

Koncerty w Teatrze WARSawy odbywają się w ramach cyklu RDC w każdy ostatni czwartek miesiąca. W ubiegłym roku słuchacze zapraszani byli do Studia Muzycznego im. Agnieszki Osieckiej, a od maja br. spotykają się z artystami w murach dawnego kina WARS przy Rynku Nowego Miasta. Stałym elementem tych spotkań są poprzedzające występy rozmowy Urszuli Prussak (szefowa muzyczna RDC) z wykonawcami, prowadzone ze studia zaaranżowanego we foyer. Wrześniowy koncert wyjątkowo odbędzie się we wtorek i nadany zostanie w paśmie "Pałac Kultury".

(-)
Materiał Teatru
23 września 2014
Teatry
Teatr WARSawy

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia