Koncert w Wielkim

Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie

W wigilię meczu otwarcia Euro2012, 7 czerwca o g. 19 w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbędzie się koncert "Głosy Gór".

"Głosy Gór" na Euro 2012, to niezwykły koncert polskiej muzyki: od źródeł do serca wielkich kompozytorów muzyki klasycznej: K. Szymanowskiego, H.M. Góreckiego, W. Kilara i M. Karłowicza.

Na scenie zderzą się dwa nurty muzyczne: ludowy i klasyczny. Ten pierwszy inspiruje i przenika do drugiego. Jest to oryginalne spojrzenie na twórczość mistrzów. Usłyszymy nowoczesne brzmienie muzyki góralskiej i klasyczne interpretacje znanych dzieł, w które wplata się jazz, drum & bass. W koncercie usłyszymy kilka fragmentów muzycznych wybranych z twórczości trzech wybitnych kompozytorów, związanych z Tatrami i muzykągórali podhalańskich: Chopina, Szymanowskiego, Góreckiego, Kilara.

Muzyce towarzyszy animacja oparta na fotografiach pochodzących z trzech autorskich albumów kompozytoraMieczysława Karłowicza udostępnionych przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie.

Zabierzemy widzów w umowną wędrówkę po polskich górach, które zafascynowały bohaterów naszego koncertu.

W projekcie biorą udział: wiodący polski pianista i wspaniały interpretator muzyki klasycznej, Janusz Olejniczak oraz 16 muzyków młodego pokolenia w tym trzon zespołu Zakopower z liderem Sebastianem Karpielem-Bułecką, Jan Smoczyński, Atom String Quartet, Jan Młynarski, Michał Barański oraz Neo Quartet. Koncert pod batutą mistrza - Jerzego Maksymiuka.

bilety do nabycia w kasach TW-ON.

(-)
Materiały Teatru
17 maja 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...