Koncert Zaduszkowy "Pamiętamy..."

Teatr Muzyczny w Poznaniu

W czwartek, 30 października o godz. 19 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się Koncert Zaduszkowy "Pamiętamy...".

Tegoroczna edycja Konceru Zaduszkowego "Pamiętamy..." organizowana jest przez Miasto Poznań, Fundację Rozwoju Miasta Poznania, Teatr Muzyczny w Poznaniu i poznański Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Podczas koncertu zostaną wykonane dwa dzieła: Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041 J. S. Bacha oraz Requiem d-moll KV 626 W. A. Mozarta.

W koncercie wystąpią:

Tiffany Tan / skrzypce

Maria Rozynek (gościnnie) / sopran

Agnieszka Wawrzyniak / mezzosopran

Hubert Stolarski / tenor

Maciej Straburzyński (gościnnie) / bas

Chór Akademicki UAM / przygotowanie Beata Bielska

Chór Teatru Muzycznego w Poznaniu / przygotowanie Michał Łaszewicz

Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu

Adam Banaszak / kierownictwo muzyczne, dyrygent

Koncert jest wyrazem hołdu oraz pamięci o polskich patriotach, ofiarach II wojny światowej, także ofiarach gestapo, które ucierpiały w budynku Domu Żołnierza, obecnej siedzibie Teatru. Szczególnymi gośćmi koncertu będą rodziny ofiar tego miejsca.

W trakcie koncertu zostanie także zwieńczona tegoroczna akcja ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy koncertu będą mogli osobiście oddać cześć bohaterom, stawiając znicz pod tablicą umieszczoną na budynku Teatru.

Tiffany Tan pochodzi z Singapuru, gry na skrzypcach uczy się już od 4. roku życia. Naukę kontynuowała w Wielkiej Brytanii, gdzie otrzymała stypendium na studia muzyczne w Purcell School. Od 2012 roku studiuje w Poznaniu pod opieką prof. Bartosza Bryły i Marcina Suszyckiego. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych.

Podczas Koncertu Zaduszkowego organizowanego 30.10.2014 przez Teatr Muzyczny, Tiffany Tan zagra na skrzypcach Alfreda Vidoudeza z 1924r. użyczonych dzięki uprzejmości Państwa Rin Kei Mei z Singapuru, którym dziękujemy za hojność.

(-)
Materiał Teatru
29 października 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...