Koncertowy styczeń

Teatr Muzyczny w Toruniu

W styczniu Teatr Muzyczny oddaje scenę artystom z regionu: uczniom Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacja, oraz wokalno-instrumentalnemu duetowi, Joannie Czajkowskiej-Zoń i Igorowi Nowickiemu.

16 stycznia o g. 16:00 dzięki uczniom Edukacji znów poczujemy atmosferę niedawno minionych Świąt Bożego Narodzenia. Młodzi pasjonaci i amatorzy muzyki, pod kierownictwem Joanny Jabłońskiej-Trzpil zaśpiewają kolędy i piosenki świąteczne. Usłyszymy m.in. Pierwszą gwiazdkę, Kolędę dla nieobecnych, Radość dzielenia, Hej ludzie idą święta czy Boski blues. Zespół tworzy 7 wokalistek w wieku od 9 do 15 lat i 13-letni gitarzysta.

Z kolei toruńska wokalistka Joanna Czajkowskiej-Zoń i pianista Igor Nowicki przeniosą słuchaczy w świat dawnych, niezapomnianych przebojów. 22 stycznia o g. 19:00 w specjalnym koncercie dla wszystkich Babć i Dziadków z okazji ich święta usłyszymy utwory sprzed lat, które przeplatać się będą z historiami o ich twórcach i wykonawcach. W repertuarze standardy jazzowe, przedwojenne przeboje, piosenki Agnieszki Osieckiej i Kabaretu Starszych Panów, hity z filmów i seriali oraz piosenki francuskie w języku oryginalnym i w poetyckich przekładach. I wiele więcej.

Bilety do nabycia w teatralnym Biurze Obsługi Widza przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu (512 982 813, bow@teatrmuzyczny.torun.pl)

(-)
Materiał Teatru
14 stycznia 2016

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia