Kończą się remonty

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki i Teatr Polski w Poznaniu

Kończą się remonty w dwóch poznańskich teatrach. 10 listopada pierwsi widzowie zobaczą przebudowaną Malarnię (małą scenę) Teatru Polskiego, a także odmienioną widownię Teatru Wielkiego

- Już w najbliższy piątek, o godz. 13.30, odbędzie się uroczyste przecięcie wstęgi w Malarni - mówi Paweł Szkotak, dyrektor Teatru Polskiego. - Widzowie wejdą tam 10 listopada, podczas premiery "Kotki na blaszanym dachu".

Nowoczesna scena jest teraz o 40 metrów kw. większa i wyższa, z dostosowanym do potrzeb zapleczem technicznym, garderobą, sanitariatami - również dla niepełnosprawnych.

Także w Teatrze Wielkim kończą się już prace remontowe. To był największy remont od 1997 roku.

Zlikwidowano ostatni rząd na widowni, ale dzięki temu zwiększyła się ilość miejsc przeznaczonych dla niepełnosprawnych i powstała nowoczesna kabina dla akustyków. Wymieniono drzwi prowadzące na salę - na dźwiękochłonne. Gruntownej modernizacji poddano oświetlenie widowni oraz oświetlenie sceniczne w lożach bocznych. Jak wygląda widownia Teatru Wielkiego, będzie można przekonać się podczas polskiej prapremiery "Lady Makbet Mceńskiego Powiatu".

Elżbieta Podolska
Polska Głos Wielkopolski
2 listopada 2011

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia