Koniec Lata po raz trzeci na warszawskim Jazdowie

Inicjatywa Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego

W ostatni weekend sierpnia (25-27) serdecznie zapraszamy na otwarte dni sąsiedzkich instytucji kultury znajdujących się na terenie Jazdowa. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

„Koniec Lata na Jazdowie" to inicjatywa Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Ponownie zaprosiliśmy U-jazdowski (Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), a po raz pierwszy będą z nami: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Otwarty Jazdów i Muzeum Łazienki Królewskie.

Rozpoczynamy Rundą 10 działań wakacyjnych CSW Zamek Ujazdowski pod tytułem Ogród Miejski Jazdów Usportowiony, którego motywem przewodnim jest kultura fizyczna. W piątek 25 sierpnia zapraszamy do nietypowej gry w statki, w której statki będą reprezentowane przez żywe osoby. W sobotę 26 sierpnia od 12:00 propozycja dla najmłodszych (od 6 roku życia), czyli Parkour JAM i budowanie świadomości naturalnego ruchu. Wieczorem pokaz kina plenerowego o tematyce sportowej, ale w nieco innej odsłonie, czyli komedio-horror Mecz zombie. Przez cały weekend galerie Zamku U-jazdowskiego oferują darmowy wstęp.

Sobotnia propozycja Muzeum Łazienki Królewskie dla dorosłych to oprowadzanie po wystawie „W żywiole sztuki. Jan Bogumił Plersch - nadworny malarz króla Stanisława Augusta", a dla najmłodszych z opiekunami - interaktywna wystawa „Idź na żywioł" inspirowana czterema żywiołami, motywem często wykorzystywanym przez królewskiego artystę.

W sobotni wieczór uniwersytecki Ogród Botaniczny będzie dostępny dla wszystkich chcących wyostrzyć swoje zmysły dzięki niecodziennemu spacerowi, który rozpocznie się o 21:00.

Otwarty Jazdów w kompleksie domków fińskich szykuje bardzo zróżnicowaną ofertę na ten weekend: od warsztatów rysunkowych, przez spotkania ogrodnicze, wystawy, po koncert.

Zakończymy Dniem Otwartym w Instytucie Teatralnym, który na niedzielę zaplanował kilkanaście wydarzeń. Raszewski wspólnie czytany to spotkanie poświęcone Zbigniewowi Raszewskiemu, na które szczególnie zapraszamy uczniów, studentów, przyjaciół i sympatyków naszego patrona. Poza tym tego dnia także m.in.: wystawa prac laureatów i finalistów pierwszej edycji Konkursu Fotografii Teatralnej, warsztaty dla dzieci ZAPIS_ZAPAS LATA, spotkania na temat teatru nieinstytucjonalnego i publiczności teatralnej, pokazy filmów Andrzeja Titkowa. Weekend zakończymy dwoma koncertami: KOMUNY// WARSZAWA – pt. Szczęście na Pradze o 19:00 i Pawła Szamburskiego z gośćmi z LADO ABC o 20:30.

Jazdowi sąsiedzi:

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek U-jazdowski, ul. Jazdów 2
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1
Muzeum Łazienki Królewskie, Agrykola 1
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, al. Ujazdowskie 4
Otwarty Jazdów – Osiedle Domków Fińskich

(-)
Materiał Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
23 sierpnia 2017
Wątki
Lato 2017

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...