Koniec sezonu w lalkach

"U/rodziny" - reż. Ewelina Ciszewska - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Teatr Lalki i Aktora przygotował dla swoich widzów moc atrakcji na zakończenie sezonu.

28 czerwca (premiera) i 29 czerwca o godz. 18.30 wraz ze Stowarzyszeniem TE-ART w Wałbrzychu zaprasza do Amfiteatru na spektakl familijny "U/RODZINY" w reż. Eweliny Ciszewskiej. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wałbrzych. Wstęp na oba przedstawienia jest bezpłatny. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spektakle odbędą się w hali OSiR przy pl. Teatralnym 5a. Tym, którym

w tych dniach nie uda się obejrzeć spektaklu w Amfiteatrze, proponujemy wybrać się 30 czerwca do Jedliny-Zdroju na 21. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, gdzie Teatr zaprezentuje "U/RODZINY" o godz. 16.30 w Parku Północnym.

Przedstawienie plenerowe "U/RODZINY" to historia wesołej rodzinki i śmiesznych, absurdalnych rytuałów, utrzymana w konwencji klaunady, pantomimy, teatru ruchu ikomiksu. To muzyczna opowieść o dziecięcych emocjach, o budowaniu relacji między rodzeństwem oraz o wzajemnych oczekiwaniach. Widowisko jest interaktywną zabawą z publicznością, która ma szansę przetestować najnowocześniejsze metody Superbohatera, zaprzyjaźnić się z najmłodszą bohaterką spektaklu, by w końcu stać się gościem na urodzinowym przyjęciu.

30 czerwca o godz. 12.30 Teatr zagra w siedzibie przy ul. Buczka 16 spektakl "KSIĘGA DŻUNGLI" w reż. Jerzego Jana Połońskiego i Jarosława Stańka. Historia chorego chłopca, któremu mama czyta w szpitalu magiczne przygody Mowgliego - dziecka wychowywanego przez wilki w wielkiej i pełnej niebezpieczeństw dżungli - posłużyła twórcom jako pretekst

do podróży w świat teatru ruchu, obrazu i dźwięku. Spektakl ukazuje dżunglę jako zbiór praw, poruszając przy tym problemy wyizolowania jednostki oraz poszukiwania tożsamości

i miejsca na świecie. Pulsująca dzikim rytmem natura daje się odczuć nie tylko poprzez ruch sceniczny czy muzykę, ale również projekcje, które przenoszą nas w tajemniczy i magiczny świat.

Jak co roku, wszystkie sezonowe karnety oraz bilety ze spektaklu "Księga Dżungli" wezmą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się po zakończeniu przedstawienia.

Przez lipiec i sierpień Teatr będzie zamknięty dla widzów, ale nie oznacza to, że zaprzestaje swej działalności. W każdą sobotę sierpnia o godz. 18.00 zespół zagra wielokrotnie w Amfiteatrze przy pl. Teatralnym oraz zaprezentuje się m.in. w Katowicach, Poznaniu, Zielonej Górze. Wszystkim naszym widzom życzymy pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji.

(-)
Materiał Teatru
25 czerwca 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...