Koniec sezonu z Don Carlosem

"Don Carlos" - reż. Włodzimierz Nurkowski - Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova zaprasza w piątek i sobotę (10 i 11 czerwca) - o godz. 18. na popremierowe spektakle "Don Carlosa" Giuseppe Verdiego. Będą to ostatnie spektakle operowe przed wakacjami. 8 i 9 lipca zespół Opery Nova wystąpi na scenie Opery Leśnej w Sopocie prezentując operetkę Johanna Straussa "Baron cygański".

Temat Don Carlosa "jeden z najbardziej dramatycznych jakie może zaoferować historia": hiszpański infant, zakochany we francuskiej księżniczce, która ostatecznie poślubia jego ojca, wielkiego króla Filipa II, idee wolnościowe i walki w hiszpańskich Niderlandach. Takimi wątkami zawsze chętnie "żywi się" libretto operowe. I z takiego tematu skorzystał Verdi, tworząc jedno ze swych największych dzieł.

Opera Nova zaprasza w piątek i sobotę (10 i 11 czerwca) - o godz. 18. na popremierowe spektakle "Don Carlosa" (na zdjęciu), grand opéry Verdiego, która od kwietnia ponownie znajduje się w jej repertuarze. Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak, role główne wykonywać będą: Jacek Greszta jako Filip II, Tadeusz Szlenkier i Maciej Komandera jako Don Carlos, Jolanta Wagner i Gabriela Kamińska jako Elżbieta de Valois, Dorota Sobczak i Darina Gapicz (Księżna Eboli), Sławomir Kowalewski i i Stanisław Kuflyuk (Markiz Posa).

Przedstawienia "Don Carlosa" będą ostatnimi spektaklami operowymi przed wakacjami. (W czerwcu na scenie Opery Nova jeszcze musicale: My Fair Lady" 17-21.06. oraz - gościnnie - "Alicja w krainie czarów" 25.06.)

8 i 9 lipca zespół Opery Nova wystąpi dwukrotnie na scenie Opery Leśnej w Sopocie prezentując operetkę Johanna Straussa "Baron cygański".

Po tych spektaklach dla artystów rozpocznie się przerwa wakacyjna, która potrwa do połowy sierpnia. Kasa biletowa w Operze Nova czynna będzie ponownie od 1 sierpnia.

Ewa Chałat
Materiał Opery
7 czerwca 2016

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...