Koniec sezonu

w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Sezon 2012/13 był dla Teatru Powszechnego szczególnie pracowity - na trzech scenach pojawiło się kilka nowych świetnie przyjętych przedstawień, jesienią Teatr był gospodarzem jubileuszowego X Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, podczas którego gościł wielu znakomitych gości.

Nasz budynek zyskał całkiem nowy wygląd, scena Fraszka doczekała się wygodnych foteli i nowoczesnych urządzeń, a kilkanaście dni temu Teatr wzbogacił się o kolejną czwartą scenę - eksperymentalną "Kotłownię".

Po tak intensywnych miesiącach letnia kanikuła nie oznacza jednak dla Teatru Powszechnego błogiego wakacyjnego lenistwa. W lipcu jeden z naszych spektakli prezentowany będzie w węgierskim Vac podczas International Festival and Theatre Meeting V4. Ruszyły już także próby do naszej najnowszej premiery, którą powitamy Państwa w naszych progach we wrześniu...

Tymczasem... dziękując Państwu za wspólnie przeżyte, fantastyczne chwile kończącego się sezonu, życzymy wszystkim naszym Widzom, Przyjaciołom i Sympatykom miłego letniego lenistwa, pełnego słońca, radości i dobrej zabawy. Udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

A we wrześniu czeka na Państwa prawdziwa gratka...

Lew Tołstoj
"Anna Karenina" 
scenariusz i reżyseria Grigorij Lifanov
premiera 27 września 2013 godz. 18.00

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej tragicznych historii miłosnych w dziejach światowej literatury. Z "Anną Kareniną", monumentalną powieścią Lwa Tołstoja, zmierzy się znakomity rosyjski reżyser Grigorij Lifanov, który w ubiegłym roku brawurowo zrealizował w radomskim Teatrze rewelacyjnie przyjętą "Zbrodnię i karę" Fiodora Dostojewskiego. Muzykę do spektaklu pisze jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów teatralnych, Jerzy Satanowski (autor porywającej oprawy muzycznej m.in. do "7 lekcji dla Zmarłych" Janusza Wiśniewskiego), na scenie zobaczymy niemal cały zespół radomskiego Teatru. Zapowiada się superprodukcja sezonu.

Już dziś serdecznie zapraszamy!

(-)
Materiał Teatru
27 czerwca 2013

Książka tygodnia

Słownik miejsc wyobrażonych
Państwowy Instytut Wydawniczy
Alberto Manguel, Gianni Guadalupi

Trailer tygodnia