Koniec sporu?

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

W końcu kończy się kilkumiesięczny spór o Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie. W poniedziałek radni powiatowi zdecydowali, że starostwo przekaże 400 tysięcy złotych na działalność teatru.

«Z wcześniej przekazanymi 350 tys. zł da to 750 tys., czyli kwotę, którą teatr otrzymywał do tej pory od starostwa. Jednak starostwo nie zdecydowało się na podpisanie aneksu do umowy z 1999 r. Na sali sesyjnej w starostwie ponownie byli obecni pracownicy teatru oraz mieszkańcy powiatu.

Dyrektor TDZ ma mieszane uczucia.

- Z jednej strony jesteśmy zadowoleni z decyzji, a z drugiej nie do końca - zaczyna Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia. - Zwiększenie budżetu uspokaja nas do końca roku, będziemy mogli podpisać umowę z Ministerstwem Kultury na realizację spektakli. Będziemy mogli także zrealizować drugi projekt z Narodowego Centrum Kultury, na który dostaliśmy 40 tys. zł dofinansowania, to że tak powiem satysfakcjonuje nas o tyle, że możemy zacząć normalnie pracować. Natomiast niepokoi nas to, że będziemy normalnie pracować tylko do końca roku kalendarzowego. Natomiast od przyszłego roku znowu może się zacząć kłopot. Zakładam, że po sezonie urlopowym wrócimy do stołu i już ostatecznie rozwiążemy tę sprawę - dodaje.»

Katarzyna Kapusta
Dziennik Zachodni
9 lipca 2015

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia