Koniec świata? "Ocalenie" jest w teatrze

"Ocalenie" - reż. Maciej Podstawny - Teatr Polski w Poznaniu

Koniec świata, który według niektórych interpretacji kalendarza Majów ma nastąpić 21 grudnia 2012 roku, rozbudza wyobraźnię rządów, mediów, naukowców i zwyczajnych ludzi. Kiedy Rosjanie masowo gromadzą zapasy żywności, Amerykanie przenoszą się do przydomowych schronów, a NASA uspokaja, że 21 grudnia nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, Teatr Polski w Poznaniu proponuje "Ocalenie" – jednorazowe, niepowtarzalne wydarzenie teatralne na podstawie spektaklu w reżyserii Macieja Podstawnego o tym samym tytule.

21 grudnia Teatr Polski w Poznaniu stanie się bezpiecznym miejscem, do którego nie dotrą skutki anomalii pogodowych, powszechnej paniki, awarii urządzeń i dziwnych zachowań zwierząt. Tego wieczoru OCALENIE znaleźć będzie można jedynie w Teatrze Polskim w Poznaniu, bez względu na to, czy przepowiednie się sprawdzą i czy rzeczywiście to będzie ostatni dzień naszego istnienia.

Perspektywa końca świata skłania do refleksji nad własnym życiem, ale też wywołuje nerwowy śmiech i prowokuje awantury. Aktorzy biorący udział w tym wydarzeniu teatralnym zapewniają jednak, że wszystko będzie w porządku. A pomyłki w tekście, nietrafione zmiany dekoracji, brakujące rekwizyty i postaci niepasujące do innych staną się tylko odmianą właściwej wersji wydarzeń. Mniej odporni widzowie będą mogli skorzystać z opieki duchowej i medycznej, a po gwarantowanym OCALENIU również kulinarnej (bufet U AKTORÓW zaprasza na wspólne świętowanie do białego rana).

Przeżyj to jako jeden z niewielu!

21 grudnia, godz. 22.00, Duża scena | Bilety: 20 zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów: tel. (61) 852 05 41, 852 56 28; e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl

(-)
Materiał Teatru
17 grudnia 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...