Konkurs dramatopisarski dla młodzieży

2. Konkurs na Miniaturę Teatralną

11 października upływa termin nadsyłania tekstów na ogłoszony przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2. Konkurs na Miniaturę Teatralną. To propozycja dla autorów między 15 a 19 rokiem życia.

Organizatorom Konkursu zależy na zainteresowaniu młodzieży twórczością dramatopisarską i zachęcenie do spróbowania własnych sił w tej ciekawej, ale i trudnej zarazem dziedzinie sztuki.

Tematyka utworów jest dowolna, a forma miniatury mobilizuje do skrótu, zastosowania metafory, pracy nad warsztatem.

Organizatorzy zapewniają promocję  i wspieranie początkujących autorów.

Laureaci I edycji Konkursu mieli już możliwość zaprezentowania swoich tekstów większemu gronu odbiorców, zarówno podczas 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu, jak i w trakcie 22. Warsztatów Dramatopisarskich organizowanych przez Centrum Sztuki Dziecka, na które, w ramach nagrody, otrzymali specjalne zaproszenie. Podczas warsztatów wszyscy finaliści konsultowali swoje teksty zarówno z jurorami Konkursu jak i publicznością, której zostały one przedstawione. Czytania tekstów przygotowane zostały przez aktorów scen poznańskich, po których każdorazowo odbywały się dyskusje poświęcone problematyce zawartej w tekstach.

Laureaci II edycji Konkursu zostaną zaproszeni do udziału w 23. Warsztatach Dramatopisarskich prowadzonych przez uznanych dramaturgów, reżyserów, teoretyków i praktyków teatru.

W przyszłości nagrodzone w poszczególnych edycjach utwory zostaną opublikowane w specjalnym wydaniu Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.

Terminy: zgłaszanie tekstów do 11 października, rozstrzygnięcie konkursu do 13 listopada 2013

(-)
Materiał Organizatora
7 października 2013

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...