Konkurs literacki rozstrzygnięty

"Historia brzydoty" - reż. Anna Piotrowska - Wrocławski Teatr Pantomimy

Od początku stycznia we Wrocławskim Teatrze Pantomimy trwał cykl wydarzeń edukacyjnych związanych z premierą przedstawienia „Historia brzydoty”. Można było wziąć udział w konkursach: literackim i fotograficznym, odbyły się także I Warsztaty Mistrzowskie prowadzone przez Annę Piotrowską. Jury Konkursu literackiego wyłoniło laureatów!

Organizatorzy i Jury Konkursu literackiego dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, pomysłowość i wnikliwą analizę rzeczywistości. Ogromnie cieszy nas duża wrażliwość uczestników konkursu oraz umiejętności literackie, którymi się wykazali, dlatego wybór nagrodzonych prac nie był łatwy.Jury postanowiło skorzystać z regulaminowej możliwości zmiany ilości nagród i ostatecznie przyznano: jedną nagrodę i trzy równorzędne wyróżnienia, przyznane przez każdego z członków Jury.

Nagroda dla MICHAŁA KUSTRY, ucznia III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Wałbrzycha, za tekst „O współczesnej brzydocie". Michał otrzymuje książkę od Domu Wydawniczego REBIS pt. „Historia brzydoty" oraz dwuosobowe zaproszenie na premierę „Historii brzydoty" w reż. Anny Piotrowskiej.

Trzy równorzędne wyróżnienia: Wyróżnienie przyznane przez Agnieszkę Charkot dla ALEKSANDRY KRZYNÓWEK, uczennicy III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu, za tekst „Historia brzydoty".

Wyróżnienie przyznane przez Annę Piotrowską dla KAMILI RÓWIŃSKIEJ, uczennicy II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie, za tekst „Medialne przysmaki – czyli jesteś tym co jesz".

Wyróżnienie przyznane przez Bartłomieja Miernika dla JULII JAWORSKIEJ, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego nr XV we Wrocławiu, za tekst „Przyszedł człowiek".

Wszystkie wyróżnione Autorki otrzymują: podwójne zaproszenie na dowolnie wybrany spektakl we Wrocławskim Teatrze Pantomimy oraz książki-niespodzianki, indywidualnie wybrane przez Jury dla wyróżnionych Autorek.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

(-)
Materiał Teatru
6 lutego 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...