Konkurs literacki w pantomimie rozstrzygnięty

"Historia brzydoty" - reż. Anna Piotrowska - Wrocławski Teatr Pantomimy

Od początku stycznia we Wrocławskim Teatrze Pantomimy ramach cyklu wydarzeń edukacyjnych związanych z premierą "Historii brzydoty", można było wziąć udział w konkursach: literackim i fotograficznym, odbyły się także I Warsztaty Mistrzowskie prowadzone przez Annę Piotrowską. Jury Konkursu literackiego wyłoniło laureatów!

Organizatorzy i Jury Konkursu literackiego dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, pomysłowość i wnikliwą analizę rzeczywistości. Ogromnie cieszy nas duża wrażliwość uczestników konkursu oraz umiejętności literackie, którymi się wykazali, dlatego wybór nagrodzonych prac nie był łatwy.Jury postanowiło skorzystać z regulaminowej możliwości zmiany ilości nagród i ostatecznie przyznano: jedną nagrodę i trzy równorzędne wyróżnienia, przyznane przez każdego z członków Jury.

Nagroda dla Michała Kustry, ucznia III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Wałbrzycha, za tekst "O współczesnej brzydocie". Michał otrzymuje książkę od Domu Wydawniczego REBIS pt. "Historia brzydoty" oraz dwuosobowe zaproszenie na premierę "Historii brzydoty" w reż. Anny Piotrowskiej.

Trzy równorzędne wyróżnienia: Wyróżnienie przyznane przez Agnieszkę Charkot dla Aleksandry Krzynówek, uczennicy III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu, za tekst "Historia brzydoty".

Wyróżnienie przyznane przez Annę Piotrowską dla Kamili Rowińskiej, uczennicy II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie, za tekst "Medialne przysmaki - czyli jesteś tym co jesz".

Wyróżnienie przyznane przez Bartłomieja Miernika dla Julii Jaworskiej, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego nr XV we Wrocławiu, za tekst "Przyszedł człowiek".

Wszystkie wyróżnione Autorki otrzymują: podwójne zaproszenie na dowolnie wybrany spektakl we Wrocławskim Teatrze Pantomimy oraz książki-niespodzianki, indywidualnie wybrane przez Jury dla wyróżnionych Autorek.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

(-)
Materiał Teatru
6 lutego 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...