Konkurs na plakat

4. Europejskie Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie na plakat festiwalu Europejskie Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi. Bliscy Nieznajomi to międzynarodowy festiwal teatrów repertuarowych organizowany przez Teatr Polski w Poznaniu. Jego ideą jest nie tylko prezentacja ciekawych artystycznie osiągnięć scenicznych, lecz również głos w dyskusji na temat aktualnych problemów z zakresu historii, kultury i wzajemnych relacji między narodami Europy

Trzy dotychczasowe edycje poświęcone były tematom społecznym: „Blizny historii”, „Wykluczeni”, „Święta rodzina?” i poruszały najistotniejsze problemy naszej codzienności. W roku 2011 zwracamy się ku wspólnej europejskiej tożsamości kulturowej, by odnaleźć i przypomnieć łączące nas doświadczenia literackie, filozoficzne i historyczne, sięgnąć do skarbnicy mitów, które kształtowały naszą wiedzę o świecie, o wspólnej europejskiej przeszłości, nierzadko formowały nasze światopoglądy, ideały, przekonania. Postaci historyczne stapiały się w jedno z bohaterami mitologicznymi i kreacjami artystów: Edyp, Hamlet, Prometeusz, Don Kichot, Medea, Abelard i Heloiza, Faust, Don Juan,  Joanna d`Arc – zaludniali wyobraźnię Europejczyków od stuleci. Czy we współczesnym świecie nadal jest dla nich miejsce? Czy nadal żyją, czy stanowią już  tylko element minionej przeszłości? „HEROSI I HEROINY” – jeszcze bliscy czy już nieznajomi?

Konkurs ma charakter otwarty, zgłoszenia należy przesyłać na adres konkurs@teatr-polski.pl (termin zgłaszania prac upływa 17 stycznia 2011 r.). Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Tomasz Łagodziński
Materiały Organizatorów
17 grudnia 2010

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...