Konkurs na plakat spektaklu

Teatr Polski w Poznaniu

Teatr Polski w Poznaniu ogłasza konkurs na plakat spektaklu "Ocalenie" wg "Letników" Maksyma Gorkiego oraz "Stalkera" i "Ofiarowania" Andrieja Tarkowskiego w reżyserii Macieja Podstawnego.

Premiera spektaklu odbędzie się 24 maja 2012 roku. Konkurs ma charakter otwarty, ale skierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osób i firm zajmujących się projektowaniem reklamowym.

Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 26 kwietnia 2012 roku.

Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną. Prace konkursowe, wszelkie pytania prosimy kierować wyłącznie na adres e-mail: konkurs@teatr-polski.pl

Nagroda w konkursie to 2500 zł.

Liczba projektów zgłaszanych do konkursu przez każdego z autorów nie jest limitowana. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu (www.teatr-polski.pl/articles,details,147,0,konkurs-na-plakat-spektaklu.html).

Premiera „Ocalenia” w reżyserii Macieja Podstawnego otworzy V Europejskie Spotkania Teatralne BLISCY NIEZNAJOMI. W spektaklu występują: Barbara Prokopowicz, Ewa Szumska, Kornelia Trawkowska, Piotr Kaźmierczak, Maciej Litkowski, Paweł Siwiak, Wiesław Zanowicz. Scenografię i kostiumy przygotuje Kaja Migdałek; projekcje filmowe i światło - Tomasz Ziółkowski. Z reżyserem współpracuje dramaturg Łukasz Zaleski.

OCALENIE WG „LETNIKÓW” MAKSYMA GORKIEGO ORAZ „STALKERA” I „OFIAROWANIA” ANDRIEJA TARKOWSKIEGO
Komentarz reżysera:
Wyobraź sobie, że jesteśmy w letnim domu (na letnisku w — powiedzmy — Skandynawii, albo w — północnej Polsce, albo w górach gdzieś indziej), gdzie schroniło się siedmiu na przykład przedstawicieli klasy średniej (przechodniów z ulic dużych miast), przyjaciół, również twórców, intelektualistów — ze swoimi kochankami lub żonami. W Europie rozpoczęła się właśnie seria katastrof, która zmiecie naszą cywilizację. Potwierdza się wiadomość, że ktoś — jednak — gdzieś, rozpoczął trzecią wojnę światową. Letnicy, uwięzieni na obrzeżach cywilizacji, ale w zasięgu bomby atomowej, stają wobec pytania: a ty — co zrobiłbyś z ostatnimi dniami życia. Albo tygodniami. Ocalenie będzie pośpieszną medytacją o końcu świata. Teksty Letników Maksyma Gorkiego i Ofiarowania Andrieja Tarkowskiego posłużą do zbudowania sytuacji ludzi postawionych w obliczu katastrofy. Stalker jest przypowieścią, zagadką, bajką, snem (o Strefie i o komnacie, w której spełni się najprawdziwsze pragnienie, i niebezpieczeństwach, którymi usiana jest prowadząca tam droga). Był taki film, mówi jedna z postaci. Stalker. Wyobraź sobie, jak nagle — w jałowe zazwyczaj rozmowy (tych przecież zwyczajnych ludzi), wdzierają się mimo oporu inne opowieści: o naszej newage’owej duchowości, naturze i katastrofie, dotyczące — a jakże — pytań w co wierzyć i jak żyć. Na które to tematy
bohaterowie nie będą potrafili mówić. W spektaklu Ocalenie wykorzystuje się materiał filmowy. Na ekranie między innymi: zorza polarna.

(-)
Materiały Organizatorów
11 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia