Konkurs na plakat spektaklu "Balladyna" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego

"Balladyna" - reż. Krzysztof Garbaczewski - Teatr Polski w Poznaniu

Teatr Polski w Poznaniu ogłasza konkurs na plakat spektaklu „Balladyna" w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego (tekst/dramaturgia: Marcin Cecko). Konkurs ma charakter otwarty, ale skierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osób i firm zajmujących się projektowaniem reklamowym. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 20 grudnia 2012 roku. Prace konkursowe, wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: konkurs@teatr-polski.pl.

Liczba projektów zgłaszanych do konkursu przez każdego z autorów nie jest limitowana. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Prapremiera przedstawienia w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego odbędzie się 25 stycznia 2013.

Akcja „Balladyny" toczy się w niewielkim ośrodku badawczym na skraju puszczy, nad jeziorem Gopło w województwie kujawsko-pomorskim. W zaniedbanym, podupadającym ośrodku młodzi naukowcy (m.in. Alina, Balladyna, Filon) modyfikują genetycznie nasiona roślin uprawnych dla okolicznych przedsiębiorstw rolniczych. Zimą, podczas czynności pomiarowych na jeziorze Gopło, do przerębli wpada pracownik techniczny – Grabiec. Cudem uratowany twierdzi, że na dnie jeziora widział obcą, nieludzką istotę, mutanta...

Potajemnie próbuje ją odszukać kierowany niezrozumiałym afektem do „nieczłowieczego". Tymczasem ośrodek odwiedza polski inwestor, marzący o rolniczym, nowoczesnym imperium z nawiązaniami do odległej tradycji – chce przejąć placówkę i rozwinąć projekt modyfikowania genetycznego.

Twórcy spektaklu podążają krok po kroku za fabułą Słowackiego w autorskiej scenerii i własnymi słowami. Mimo biotechnologicznego tła, pozostaje to jednak dramat skoncentrowany na Balladynie, jej czynach i ewolucji jej psychiki.

(-)
Materiał Teatru
10 grudnia 2012

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...