Konkursy plastyczne

Teatr im. Andersena w Lublinie

W związku z okrągłą, setną rocznicą urodzin Tove Jansson, Teatr H.Ch. Andersena rozpoczął próby do nowej premiery - "Muminków" w reż. Jana Jerzego Połońskiego. Z tej okazji Teatr zaprasza wszystkich widzów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na projekt plakatu do tego spektaklu.

 

Premiera "Muminków" będzie miała miejsce w grudniu 2014 roku.

Temat pracy konkursowej to: "Tata Muminka!"
Warunki uczestnictwa:
- w konkursie mogą wziąć udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych;
- technika prac: „wyklejanka ze ścinków" (resztek materiałów);
- format prac znormalizowany : A4, pionowy;
- opis prac na odwrocie: imię, nazwisko i wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna) oraz jego adres mailowy i telefon kontaktowy (teatr prosi o czytelne opisanie prac na odwrocie, prace nieczytelnie podpisane nie będą brane pod uwagę)
- prace należy przesłać lub przynieść osobiście w terminie do 14 listopada 2014 na adres:

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie
ul. Dominikańska 1 (Stare Miasto)
20-111 Lublin

- jury złożone z wybranych twórców realizujących przedstawienie "MUMINKI" oraz członków rady artystycznej Teatru Andersena dokona wyboru najlepszej pracy oraz przyzna wyróżnienia.
- wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie www.teatrandersena.pl
- najlepsza praca zostanie wykorzystana jako projekt plakatu przedstawienia (premiera – grudzień 2014);
- autorzy nagrodzonych prac otrzymają zaproszenie na premierę pedagogiczną spektaklu, podczas której otrzymają nagrody, oraz będą mieli okazję spotkać się z reżyserem i aktorami spektaklu.

Konkurs: Świąteczna gwiazdka

Choć do świąt Bożego Narodzenia jeszcze chwila, wiemy jednak, że przygotowanie małego cudeńka na choinkę wymaga czasu i pracy. Dlatego już dziś ogłaszamy nasz nowy konkurs. Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie zaprasza wszystkich małych i dużych twórców do konkursu na projekt własnoręcznie wykonanej ozdoby świątecznej.
Czekamy na prace przestrzenne w dowolnej technice i rozmiarze. Ograniczeniem jest tylko kolor: BIAŁY lub SREBRNY. W konkursie przyznajemy trzy równorzędne nagrody. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają zestawy książkowe oraz podwójne zaproszenia na wybrany przez siebie spektakl Teatru Andersena (termin wybranego spektaklu do ustalenia z Działem Organizacji Widowni). Prace nagrodzone, oraz pozostałe zgłoszone na konkurs, zostaną zaprezentowane w foyer teatru w okresie świątecznym
Każda praca powinna być osobno podpisana na dołączonej do pracy białej karteczce wielkości 5 cm x 5cm (imię i nazwisko autora, wiek, imię i nazwisko opiekuna, oraz podany adres mailowy oraz telefon do kontaktu). Prosimy o czytelne podpisywanie prac!
Prace należy dostarczyć do sekretariatu Teatru do dnia 21 listopada 2014, do godz. 15.30 (Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie ul. Dominikańska 1, 20-111 Lublin)
Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie Teatru Andersena w ciągu siedmiu dni od daty zakończenia konkursu.
Ponadto laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej mailowo i telefonicznie w ciągu siedmiu dni od daty zakończenia konkursu.
Nagrody przyznane w konkursie będą do odebrania w siedzibie Teatru. Nie przewidujemy wysyłki nagród.

(-)
Materiał Teatru
6 października 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia