Konspiracja i gra w lalkach

wernisaż wystawy "Pokój konspiratora" we Wrocławiu

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na uroczysty wernisaż wystawy "Pokój konspiratora" połączony z prasowym pokazem gry LARP, stworzonej we współpracy z Ośrodkiem "Pamięć i Przyszłość" oraz członkami Międzyszkolnego Komitetu Oporu

Wystawa otwiera szeroki kontekst dla najnowszej premiery Wrocławskiego Teatru Lalek - "Wrońca" w reżyserii Jana Peszka. Jej interaktywna formuła pozwoli przez chwilę zaangażować się w działalność opozycji demokratycznej lat osiemdziesiątych. Członkowie MKO spotkają się z uczniami szkół, do których sami uczęszczali i opowiedzą o aktywności starszych kolegów. Młodzież będzie miała okazję zapoznać się z eksponatami pochodzącymi ze zbiorów Ośrodka Pamięć i Przyszłość - m.in. plakatami filmowymi i opozycyjnymi, kasetami z nagraniami utworów opozycyjnych, powielaczami, które zebrane zostaną w zainscenizowanym pokoju z lat 80\'.

Wernisaż: 28 kwietnia 2011 r. o godz. 13.00
Ekspozycję będzie można podziwiać do 8 maja 2011.

Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym wystawie, będzie gra typu LARP, w której publiczność odegra role bohaterów powieści Dukaja, odtwarzając świat stanu wojennego.

Zachęcamy przedstawicieli mediów do udziału w zabawie, w której do tej pory uczestniczyli widzowie spektaklu "Wroniec" - uczniowie wrocławskich gimnazjów i liceów.

Larp daje szansę wyobrażenia sobie życie w niesamowitym, baśniowym świecie "Wrońca", zaludnionym przez Milipantów, Bubeków i Pozycjonistów.  Grę organizuje dla Teatru Stowarzyszenie "Wielosfer".

LARP (z ang. dosł. odgrywanie ról na żywo) to wspaniała zabawa polegająca na odgrywaniu wylosowanych ról. Powstaje w ten sposób improwizowany spektakl teatralny, którego każdy uczestnik - widz i aktor w jednym - ma swoje cele, motywacje, tajemnice i sam decyduje o swoim losie. Akcja LARP-u jest nieprzewidywalna, pełna niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów - każdy uczestnik może nią pokierować.

(-)
Materiały Organizatorów
21 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...