Kora. Boska już w piątek w Szekspirowskim!

"Kora. Boska" - reż. Katarzyna Chlebny - tylko raz, w piątek 2 września o 19:00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

W czasie tego jednego spektaklu doświadczyłam tylu emocji, że chyba przeszłam przyspieszone katharsis. [...] Kora.Boska zaiste jest boska. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Paulina Jarząbek, nawiasotwarty.pl

Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym... Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu.

W spektaklu usłyszymy największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny.
Podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe oraz intensywne zadymienie sali.
Spektakl na stojąco.
Szczegóły i bilety

InlanDimensions 2022 - kultura japońska w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Zainicjowany przez Fundację Pomosty i zorganizowany we współpracy z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu i Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, InlanDimensions International Arts Festival 2022 prezentuje spektakle teatralne, filmy, koncerty oraz warsztaty i spotkania. W programie spektakle wybitnych twórców współczesnego teatru Eurazjatyckiego, w tym: Przerwany sen Eksperymentalnego Kolektywu Teatralnego Zuni Icosahedron (reż. Danny Yung) oraz Ladacznica z zasadami Zespołu Teatralnego Shinjuku Ryōzanpaku (reż. Kim Sujin), prezentowane w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Wydarzeniem muzycznym będzie koncert zespołu Kaguramusō, łączącego subtelne dźwięki tradycyjnych japońskich instrumentów z agresywnym i ciężkim brzemieniem heavy metalu. Odbędą się też warsztaty aktora opery chińskiej, osobno dla osób z doświadczeniem scenicznym i bez.
Szczegóły i bilety

Kierunek: Islandia
4-16 października
Gdański Teatr Szekspirowski

W październiku zapraszamy na przegląd kultury i sztuki Islandii pt. Kierunek: Islandia. Dobór programowy został pomyślany tak, aby oddać różnorodność zjawisk artystycznych tego małego, 350-tysięcznego kraju. Przegląd realizowany jest
w ramach projektu polsko-islandzkiej współpracy artystycznej – „Treasure Iceland – Theatre Inclusions".

W ramach przeglądu zaprezentujemy pięć spektakli, w tym teatr dramatyczny, opera i teatr ruchu, a także dwa koncerty.
Zobaczymy spektakl jednej z najlepszych awangardowych grup teatralnych w Islandii Marble Crowd; przedstawienie „Club Romantica", które otrzymało nagrodę w kategorii najlepszy spektakl roku 2019; nową islandzką operę młodego i bardzo utalentowanego kompozytora Friðrika Margrétar-Guðmundssona; spektakl taneczny, który, zdobył nagrodę Griman za najlepszą choreografię roku 2016; a także islandzkie przedstawienie oparte na autobiograficznym zbiorze opowiadań polskiej autorki Eweliny Marcinek. Wydarzenia muzyczne to Baby Rave - propozycja dla najmłodszych, a także techno-dystopijny kolektyw artystyczny Hatari.
Szczegóły i bilety

(-)
Gdański Teatr Szekspirowski
2 września 2022

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...