Korzeniec – pożegnanie z tytułem: spacer oraz spotkanie z prof. Białasem

„Korzeniec" - reż. Remigiusz Brzyk - Teatr Zagłębia w Sosnowcu

2 i 3 marca Teatr Zagłębia po raz ostatni zagra „Korzeńca". Oparty na książce prof. Zbigniewa Białasa spektakl w reżyserii Remigiusza Brzyka zdobył uznanie na festiwalach w całym kraju, doczekał się również realizacji telewizyjnej.

W ramach pożegnania z tytułem Teatr Zagłębia zaprasza na spacer po Sosnowcu śladami teatralnego i literackiego „Korzeńca" a także na spotkanie z prof. Białasem.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się w sobotę, 2 marca o godz. 10:00. Uczestnicy wycieczki sprawdzą, które miejsca ukazane w książce pojawiły się też na scenie Teatru Zagłębia oraz ile wspólnego ma „Korzeniec" z prawdą historyczną. Podczas spaceru odwiedzą wiele miejsc, które opisano w książce i pojawiły się w spektaklu. Start o godzinie 10:00 z parkingu przy Teatrze Zagłębia (ul. Teatralna 4). Wycieczkę poprowadzą Tomasz Grząślewicz - miłośnik prozy Zbigniewa Białasa i współtwórca I Like Zagłębie oraz Grzegorz Onyszko – historyk, przewodnik PTTK.

3 marca po pokazie spektaklu „Korzeniec" na scenie Teatru Zagłębia odbędzie się spotkanie z prof. Zbigniewem Białasem. Autor opowie o pracy nad książką oraz – wspólnie z aktorami występującymi w „Korzeńcu" – nad przedstawieniem.

(-)
Materiał Teatru
28 lutego 2019
Portrety
Remigiusz Brzyk

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia