Kosmicznie i z wyobraźnią

W historię o tytułowej marionetce i jej kosmicznej tajemnicy, wprowadza nas dwoje aktorów. Przebrani w białe skafandry i zabawne nakrycia głowy, przemieszczają się pomiędzy widownią i zaczynają opowiadać (a raczej głośno myśleć - co słyszymy z off-u). Nie wiedzą nawzajem o swoim istnieniu, ale oboje mają podobne zamiary. Chcą odkryć swoją planetę, na której odnajdą szczęście, przyjaźń, a także będą mogli spełniać swoje marzenia. I tak rozpoczyna się ich w podróż w kosmosie.

Spektakl za pomocą multimedialnej scenografii, tworzy obraz kosmosu. W tle przewijają się gwiazdy w różnym kształcie (nawet pierników). Jako krążącego w kosmosie kosmonautę możemy zobaczyć samego Kopernika, kolorowe rakiety i inne ciekawe, barwne przedmioty. Jest zarazem magicznie i tajemniczo. Klimat kosmosu oddaje również muzyka, wzbogacona dodatkowo przez dźwięki z samplerów i syntezatorów.

Nasi bohaterowie odkrywają nową planetę, której mieszkańcem jest tytułowa marionetka. Najmłodsi widzowie bardzo żywo, reagowali na każdy jej ruch. Barwna i tajemnicza oprawa spektaklu wzbudziła u dzieci ciekawość i fascynację.

"Marionetka - kosmiczna tajemnica" jest zatem doskonałym spektaklem dla dzieci z ogromną wyobraźnią, która potrafi na różne sposoby interpretować historię marionetki. Można to było usłyszeć w licznych komentarzach po wyjściu z teatru.

Anna Staszak
Kurier Festiwalowy XX MFTL "Spotkania"
18 października 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...