Koszalińscy aktorzy zapraszają młodzież na warsztaty online

Warsztaty dla młodzieży - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie

Bałtycki Teatr Dramatyczny ma kolejną wakacyjną propozycję. To warsztaty aktorskie połączone z tworzeniem słuchowiska. Zajęcia organizowane są pod hasłem „Niech Cię usłyszą!" i kierowane są do młodzieży w wieku od 14 do 18 lat z miejscowości do tys. 25 mieszkańców z terenu województwa zachodniopomorskiego.

- Umożliwiają one pracę z zawodowymi aktorami BTD na warsztatach online, których zwieńczeniem będzie przygotowanie, nagranie i opublikowanie w Internecie trzech profesjonalnych słuchowisk, w których młodzież wystąpi w roli profesjonalnych aktorów - informuje Agata Kowalska z biura promocji Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Podczas warsztatów, które odbędą się w dniach 26 lipca - 31 sierpnia odbędą się indywidualne zajęcia z dykcji, indywidualne zajęcia z interpretacji tekstu oraz prawidłowego „czytania" tekstu pod względem literackim, pracy nad gotowymi tekstami słuchowisk i ich nagraniem. Poprowadzą je aktorzy BTD, m.in. Marcin Borchardt, Dominika Mrozowska-Grobelna, Artur Czerwiński, Jacek Zdrojewski, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski, Adam Lisewski, Adrianna Jendroszek i Wojciech Kowalski.

Udział w warsztatach jest płatny - kosztuje 20 zł za osobę. Zapisy do czwartku, 23 lipca (do północy) - należy wysłać mail na adres: warsztaty@btd.koszalin.pl. Potrzebne będzie jeszcze oświadczenie rodziców kandydatów i zgoda na przetwarzanie danych.

JCK
Głos Koszaliński
23 lipca 2020

Książka tygodnia

Wiersze prawie wszystkie. Tom I
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Agnieszka Osiecka

Trailer tygodnia