Koziołek Matołek zadebiutuje w TV

„Koziołek Matołek?" - reż. Rafał Swaczyna - iTeatr

W grudniu mieliśmy przyjemność gościć w Naszym Teatrze ekipę iTeatr, która zrealizowała telewizyjny debiut spektaklu autorstwa Liliany Bardijewskiej pt. "Skąd Mikołaj wie?" w reżyserii Rafała Swaczyny.

Spektakl obejrzało wówczas 34.590 uczniów z 595 szkół z całej Polski (w tym 4.940 uczniów z 79 szkół z województwa podlaskiego), ustanawiając tym samym nowy rekord zgromadzonej widowni w ramach transmisji iTeatru. Niezmiernie cieszy nas kontynuacja współpracy przy tak znakomitym projekcie.

Tym razem w ramach naszej współpracy na ekranach będziecie mogli zobaczyć spektakl autorstwa Kornela Makuszyńskiego pt. "Koziołek Matołek" w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka. Telewizyjna premiera spektaklu odbędzie się 8 kwietnia 2002, godz. 11:00. Serdecznie zachęcamy Was do uczestnictwa w tym ważnym dla Naszego Teatru wydarzeniu.

Aby wziąć udział w transmisji wystarczy skontaktować się z właściwym dla swojej miejscowości regionalnym koordynatorem iTeatru. Lista kontaktowa dla poszczególnych regionów znajduje się tutaj.

iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który TVP realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony.

AM
Materiał Teatru
4 kwietnia 2022

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia