Kraina operetki i musicalu

niezwykłe muzyczne widowiska w Ogrodzie Staromiejskim

W przepięknej scenerii Ogrodu Staromiejskiego zaśpiewają dla Państwa największe gwiazdy polskiej sceny operowej z towarzyszeniem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą Maksymiliana Madeły, Alana Urbanka i Adama Witiwa.

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza Państwa do Krainy operetki i musicalu.

Koncert odbędzie się:  26 czerwca (niedziela), godz. 18:00

REPERTUAR:
Jakub Offenbach: Uwertura z operetki Orfeusz w piekle
Johann Strauss: Kuplety Adeli z operetki Zemsta Nietoperza
Franz Lehar: Usta milczą... z operetki Wesoła wdówka
Imre Kalman: duet Tłumy fraków z operetki Księżniczka czardasza
Johann Strauss: Polka Tritsch-Tratsch
Franz Lehar: Dein ist mein ganzes Herz z operetki Kraina Uśmiechu
Johann Strauss: Odgłosy Wiosny
Aria Elizy z musicalu My Fair Lady
Aria Freda z musicalu My Fair Lady
Hello Dolly (wersja instrumentalna)
Deszczowa Piosenka (wersja instrumentalna)
Memory z musicalu Koty
Don\'t Cry for Me Argentina z musicalu Evita
Johann Strauss: Radetzky Marsch

 Udział wezmą:

Agnieszka Dondajewska (sopran)
Absolwentka Wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ewy Wdowickiej. Na stałe związana jest z Teatrem Wielkim w Poznaniu, współpracuje z Operą Wrocławską, Warszawską Operą Kameralną, Operą "Nova" w Bydgoszczy, Operą w Krakowie, Śląską Operą Kameralną. Występowała na scenach Belgii, Niemiec, Holandii i Francji. Dokonała nagrań z Orkiestrą Ósmego Dnia oraz muzykę dla spektakli teatralnych. Jest laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Ewa Vesin (sopran)
Studiowała śpiew w Akademi Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Heleny Szubert – Słysz i we Wrocławiu, gdzie uzyskała dyplom w klasie prof. Barbary E. Werner. Doskonaliła swój talent na licznych kursach mistrzowskich oraz biorąc udział w wielu zagranicznych tournee. Od 2003 roku jest solistką Opery Wrocławskiej, gdzie brała udział w kolejnych superprodukcjach Opery Wrocławskiej wystawianych w Hali Stulecia dla kilkutysięcznej widowni. Od 2004 roku koncertuje u boku słynnego pianisty Waldemara Malickiego, biorąc udział m.in. IV Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego „Fun and Classic”. Koncertuje w Polsce i za granicą.

Monika Gruszczyńska (sopran liryczno-spintowy)
Ukończyła  studia na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka doskonaliła swoje umiejętności na licznych wokalnych kursach mistrzowskich jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego W W swojej karierze artystycznej wystąpiła na wielu znanych i renomowanych festiwalach, m.in. Międzynarodowym Festiwalu „Wratislavia Cantans”, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej i Festiwalu Operetkowym w Ciechocinku. 1999 r. zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej, Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Występuje gościnnie z recitalami na różnych scenach w Polsce i za granicą.

Paweł Skałuba (tenor)

Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie wybitnego artysty i pedagoga prof. Piotra Kusiewicza. Obecnie jest pierwszym tenorem Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, współpracuje z teatrami operowymi i filharmoniami w całej Polsce, wykonując pierwszoplanowe partie w dziełach operowych, operetkowych i oratoryjnych kompozytorów różnych epok. Od 2002 roku jest jednym z "Trzech Polskich Tenorów". W roku 2006 wziął udział w światowej prapremierze megaprodukcji pt.”Ça Ira”, autorstwa Rogera Watersa (Pink Floyd). Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. W 1993 roku został - jako jedyny Polak i najmłodszy uczestnik - finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Domingo w Paryżu. W 2002 roku zdobył pierwszą nagrodę IV Międzynarodowego Turnieju Tenorów w Szczecinie.

oraz

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą Adama Witiwa, Maksymiliana Madeły i Alana Urbanka

Ceny biletów: I strefa: bilet normalny: 60 zł, bilet ulgowy: 50 zł (widownia przed sceną); II strefa: bilet normalny: 40 zł, bilet ulgowy: 30 zł (miejsca przy stolikach kawiarnianych)

***
Koncert, pokaz tańca i milonga w niezwykłej scenerii Ogrodu Staromiejskiego: Ariel Ramirez Tango Quartet zagra dla Państwa 11 i 24 czerwca 2011 o godz. 21.00.

"Cabaret la Boca" - autorskie dzieło Ariela Ramireza - przeniesie Państwa w lata 20. i 30. ubiegłego wieku do kabaretów Buenos Aires, gdzie narodziło się argentyńskie tango i gdzie królowali wielcy bandoneoniści - muzycy, śpiewacy i tancerze, mistrzowie "smutnej myśli, którą się tańczy", jak nazwał tango poeta Enrique Santos Discèpolo.

Koncert dopełnią występy znakomitych wrocławskich par tanecznych, nauczycieli i propagatorów tanga argentyńskiego.

Słuchacze koncertu usłyszą m.in. utwór "Wrocław Gris", skomponowany przez Ariela Ramireza na cześć naszego miasta. Zapraszamy do tanga!

Wystąpi Ariel Ramirez Tango Quartet w składzie: Ariel Ramirez – bandoneon / Darek Samerdak – fortepian / Joao de Sousa – wokal / Dominika Białostocka – gitara

Ariel Ramirez jest jednym z najsłynniejszych światowych bandoneonistów. Naukę gry na bandoneonie rozpoczął w wieku trzynastu lat. Jest laureatem licznych festiwali folklorystycznych, grał w najlepszych argentyńskich zespołach tango. Koncertuje z wieloma uznanymi muzykami m.in. w Chile, Brazylii, Peru, Boliwii i Urugwaju. W latach 2004-2007 współpracował ze skrzypkiem Néstorem Garnicą, a następnie dołączył do znanej argentyńskiej grupy Los Carabajal. W latach 2009-2010 akompaniował wokaliście Marcelo Toledo. Niedawno wystąpił we Wrocławiu z El Muso - jednym z najbardziej popularnych wokalistów kubańskich. Jest wnukiem jednego z najsłynniejszych kompozytorów argentyńskich, twórcy mszy kreolskiej – Ariela Ramireza

Pary taneczne: Agata i Tomasz Kozłowscy - nauczyciele tanga argentyńskiego i organizatorzy milongi; Elżbieta Jankowska i Krzysztof Perdek - nauczyciele i popularyzatorzy tanga argentyńskiego; Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz - nauczyciele i  popularyzatorzy tanga argentyńskiego, organizatorzy wielu imprez związanych z tangiem.

Ceny biletów: I strefa: bilet normalny: 60 zł, bilet ulgowy: 50 zł (widownia przed sceną), II strefa: bilet normalny: 40 zł, bilet ulgowy: 30 zł (miejsca przy stolikach kawiarnianych)

Rezerwacja biletów:  71 335-49-11, 71 335-49-12, 71 335-49-49, fax: 71 335-49-13, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

oprac. mo
Materiały Teatru
3 czerwca 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...