Kraków. Spektaklem "Wokół Wita Stwosza" rozpoczął się 21. Festiwal Tańców Dworskich

"Kraków tańcem malowany" - 21. Festiwal Tańców Dworskich

Występem na Rynku Głównym rozpoczął się w niedzielę 21. Festiwalu Tańców Dworskich. "Kraków tańcem malowany" to tytuł tej edycji, podczas której widzowie zaproszeni zostaną na spacer w najpiękniejsze miejsca Krakowa.

Tegoroczna edycja Festiwalu tańców Dworskich odbędzie się na żywo i online. Barwnym korowodem i tańcami na Rynku Głównym artyści zainaugurowali w niedzielę 21. edycję festiwalu.

„Wokół Wita Stwosza" to spektakl przedstawiający sceny z ulic XV-wiecznego Krakowa. Obserwowane przez mistrza Wita uliczne sytuacje stają się dla niego inspiracją do stworzenia poszczególnych kwater słynnego poliptyku. Tancerze w średniowiecznych kostiumach odtworzonych na wzór tych z ołtarza zatańczyli na Rynku Głównym w niedzielę, 19 lipca w stylu i technice z XV wieku, prezentując autentyczne choreografie dawnych mistrzów tańca.

Balet Cracovia Danza zabierze w tym roku miłośników tańców dawnych w kilku różnych przestrzeniach i sobie właściwym językiem opowie historie o zabytkach oraz postaciach związanych z miastem na przestrzeni wieków, od średniowiecza, przez renesansu - po barok. Zaprezentowane zostaną autentyczne tańce z poszczególnych okresów, ale nie zabraknie też tanecznych rekonstrukcji.

Anna Piątkowska
Dziennik Polski online
21 lipca 2020

Książka tygodnia

Wiersze prawie wszystkie. Tom I
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Agnieszka Osiecka

Trailer tygodnia