Kraków. Wystawa "Zalupowani" w Muzeum Narodowego Starego Teatru

"Zalupowani" - Muzeum Narodowego Starego Teatru w Krakowie - wystawa

Narodowy Stary Teatr zaprasza do Strefy BE, gdzie do 31 lipca prezentowane będą obiekty z wybranych spektakli Krystiana Lupy z kolekcji Muzeum Starego Teatru.

„Zaprojektowany czas – kiedy w nas leży – jest raz czasem przeszłym, raz przyszłym. Raz zdarzyło się TO kiedyś – komuś innemu, to znowu zdarzy się nam – kiedyś. Tylko czas teraźniejszy jest trudny do utrzymania, wciąż wyślizguje się, umyka raz w przód, raz w tył; jego prawdą jest, że myślimy, szukamy i marzymy o naszej Utopii... Marzenie błąka się, cofa, ukrywa w umarłych bohaterach, to znów wyskakuje daleko przed nas, budząc lęk, że nie zdołamy się zbliżyć ponownie, że nie sprostamy mu, że pójdziemy ku niemu fałszywą drogą na przełaj... Obok nas, w naszym azylu nieśmiało krążą przedmioty, szukając tego niewiadomego, a przecież wyznaczonego miejsca..."

(Krystian Lupa, „Utopia i jej mieszkańcy", 1992)

25 lipca, godz. 12.00 – 14.00

W Strefie BE i w muzealnych piwnicach prezentujemy obiekty, kostiumy i multimedia ze spektakli: „Malte albo Tryptyk marnotrawnego syna" (1991), „Lunatycy" (1995, 1998), „Mistrz i Małgorzata" (2002), Zaratustra" (2004) oraz „Factory 2" (2008). Projekt ZALUPOWANI to kolekcja w budowie, dedykowana artefaktom z krakowskich inscenizacji Krystiana Lupy. Prowadzenie: Anna Litak, Kurator MICET.

Spacer w cenie biletu do Muzeum: 12 zł N / 8 zł U.

Wystawa czynna w godzinach otwarcia muzeum: od wtorku do niedzieli, 11.00-19.00. Uprzejmie prosimy o przyjście w maseczce ochronnej. Maksymalna liczba osób znajdujących się w równocześnie w muzeum: 15.

Muzeum Interaktywne / Centrum Edukacji Teatralnej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie; ul. Jagiellońska 1.

(-)
Materiał nadesłany
18 lipca 2020

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...